Premier League: Szalony mecz na Anfield! Liverpool i City dzielą się punktami

Na zakończenie 7. kolejki Premier League rozegrane zostało hitowe spotkanie pomiędzy Manchesterem City a Liverpoolem. Nie zabrakło wielu pięknych akcji oraz bramek.

Od czterech sezonów w Premier League tytuł mistrzowski przekazywali sobie Liverpool i Manchester City. Drużyny te zdominowały angielską piłkę, choć obecnie zaczyna się to zmieniać. Liverpool podchodził do spotkania bez porażki, zaś City zaliczyło już jedną wpadkę na inaugurację rozgrywek, przegrywając z Tottenhamem 0:1.

Ze względu na kontuzje Trenta Alexndra-Arnolda Jürgen Klopp umieścił na prawej obronie wielozadaniowego Jamesa Milnera. Od początku wydawało się to opłacać. Większość ataków Liverpoolu była przeprowadzana stroną, po której biegał Milner z jego widocznym udziałem. City zdecydowało się na przeprowadzanie ataków głównie lewą stroną bazując na umiejętnościach Phila Fodena. W 21. minucie Bernardo Silva przebiegł sam z piłką duży dystans stwarzając przy tym świetną okazję Fodenowi, której ten nie wykorzystał. Chwile później w 32.minucie znów z powodu Anglika zrobiło się na boisku gorąco. Tym razem to z powodu nieodgwizdanego faulu na nim w okolicach pola karnego, choć trzeba przyznać, że dodał on trochę od siebie. Wkrótce “Obywatele” tworzyli sobie sytuacje za sytuacją, lecz zanim piłka zdążyła znaleźć się w siatce po jakiejkolwiek z nich, rozległ się gwizdek kończący pierwszą połowę spotkania.

Wskazówki trenera w szatni dobrze podziałały na zawodników “The Reds” którzy po przerwie od razu rzucili się w stronę bramki strzeżonej przez Edresona. W 59. minucie starania gospodarzy w końcu przyniosły oczekiwany skutek. Mohamed Salah urwał się obrońcom na skrzydle i podał do Sadio Mané, który pokonał bramkarza w pojedynku sam na sam. Podopiecznie Pepa Guardioli nie zamierzali jednak poddać się bez walki. W 69. minucie z ostrego kąta mocnym strzałem po ziemi wynik spotkania wyrównał Foden. Mecz nabrał tempa, bo zaledwie kilka minut później dokładniej w 76. minucie Salah ponownie wbiegł w pole karne, tym razem samemu wykańczając akcję. W 81. minucie emocje sięgnęły zenitu, gdy Kevin De Bruyne ustalił wynik spotkania na 2:2. Starania drużyn nie ustały do końca, ale wynik się utrzymał.

03.10.2021, godz. 17:30, 7. kolejka Premier League

Liverpool – Manchester City 2:2 (0:0)

Mané 59′, Salah 76′ – Foden 69′, De Bruyne 81′

Liverpool: Alisson, Robertson, Van Dijk, Matip, Milner ( Gomez 78′), Fabinho, Henderson, Jones, Salah, Jota ( Firmino 68′), Mane

Manchester City: Ederson, Cancelo, Dias, Laporte, Walker, Rodri, De Bruyne, Silva, Foden, Grealish (Streling 66′), Jesus