Pożegnanie z Bułgarską. Lech pokonał Lechię!

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Pożegnanie z domowym stadionem Lecha Poznań kilku piłkarzy, którzy przez ostatnie lata byli kluczowymi zawodnikami Kolejorza zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Decydującą bramkę Kolejorz zdobył w doliczonym czasie gry.

Lech Poznań przystąpił do tego spotkania w mocno eksperymentalnym składzie. Obecność w podstawowej jedenastce Tomasika, Wasielewskiego czy Skrzypczaka musiał mocno zdziwić kibiców poznańskiej drużyny. Ale trudno się dziwić skoro Kolejorz nie gra już o nic. Lechia natomiast, która wciąż miała przed tym spotkaniem matematyczne szanse na mistrzowski tytuł, wystawiła przeciw Lechowi praktycznie najsilniejszy skład.

Pierwszą doskonałą okazje do zdobycia bramki mieli gospodarze w 5. minucie spotkanie. Jóźwiak idealnie dośrodkował w pole karne a niepilnowany Wasielewski głową oddał strzał na bramkę Alomerovica, piłka jednak poszybowała nad poprzeczką bramki gości.

W 8. minucie strzału z dystansu próbował Mak, jednak na posterunku był, grający ostatnie spotkanie przy Bułgarskiej w barwach Lecha Jasmin Buric.

W 26. minucie strzał na bramkę Alomerovica oddał Jóźwiak, jednak serbski golkiper bez trudu wyłapał piłkę. W 35. minucie kapitalną akcję dwójkową przeprowadzili Gytkjaer oraz Jevtic. Po wymianie piłki miedzy zawodnikami Lecha, Jevtic z linii szesnastu metrów uderzył na bramkę gości, futbolówka jednak tylko przeleciała nad poprzeczką.

W 43. minucie dośrodkowywał w pole karne Lecha Żukowski, a piłka po interwencji głową Janickiego trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Burica.

Pierwsza połowa starcia przy Bułgarskiej zakończyła się sprawiedliwym remisem.

W 56. minucie na listę strzelców mógł wpisać się młodziutki Skrzypczak, jednak jego strzał wybronił golkiper gości. W 60. minucie Lech wyszedł na prowadzenie. Tomasik strzelał na bramkę, a fatalną interwencję zaliczył Augustyn który skierował piłkę do własnej bramki.

W 71. minucie było już jednak 1:1. Kapitalnym uderzeniem popisał się Michał Mak który strzałem z woleja w samo okienko bramki pokonał bezradnego Burica.

W 82. minucie Vitoria z bliska głową mógł pokonać Burica, jednak jego strzał był zbyt słaby.

W doliczonym czasie gry Lech wyszarpał Lechii trzy punkty. Darko Jevtic wykorzystał idealnie zagranie z głębi pola i w sytuacji sam na sam pokonał Alomerovica.

Porażka Lechii w tym spotkaniu odbiera im już i tak nikłe szansę na mistrzowski tytuł.