Prowadzona przez Henryka Kasperczaka reprezentacja Tunezji pokonała Algierię 2:1 w pierwszym meczu drugiej kolejki grupy B na Mistrzostwach Afryki. Wszystkie trzy bramki padły w drugiej części gry.

Pierwsza bramka padła pięć minut po zmianie stron. Pomocnik Betisu Sewilla Aissa Mandi strzelił samobója. Kwandrans później Naim Sliti podwyższył na 2:0. Napastnik Lille zdobył bramkę z rzutu karnego. Wynik spotkania w pierwszej minucie doliczonego czasu gry ustalił Sofiane Hanni. Co ciekawe napastnik Anderlechtu Bruksela na placu gry pojawił się w siedemdziesiątej czwartej minucie.

W drugim dzisiejszym spotkaniu tej grupy Senegal zagra z Zimbabwe.

posiadanie piłki: 47%-53%

19.01.2017, godz. 17:00 Algieria – Tunezja 1:2 (0:0)
Sofiane Hanni 91′ – Aissa Mandi 50′ (bramka samobójcza), Naim Sliti 65′ (rzut karny)
żółte kartki: Sofiane Hanni, Mohamed Meftah, Faouzi Ghoulam – Ali Maaloul