Oko na rodaka: Radosław Majecki z obronionym rzutem karnym [VIDEO]

Majecki

Radosław Majecki / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Weekend rozpoczynamy od obronionego rzutu karnego przez Radosława Majeckiego. Wypożyczony z AS Monaco do belgijskiego Cercle Brugge golkiper pod koniec pierwszej połowy spotkania z Charleroi wygrał pojedynek z Ademem Zorganem.

Przygoda Radosława Majeckiego z Cercle Brugge jest przykładem udanego wypożyczenia polskiego zawodnika, podczas którego ten ogrywa się i zdobywa cenne doświadczenie w solidnym europejskim klubie. Golkiper, który znalazł się w szerokiej kadrze Polski na mistrzostwa świata, od początku sezonu regularnie gra na boiskach belgijskiej ekstraklasy. W piątkowym spotkaniu z Charleroi Majecki obronił rzut karny wykonywany przez Adema Zorgane’a. Ostatecznie jego drużyna wygrała na swoim boisku aż 4:1. Polak jedynego gola przepuścił po kolejnym rzucie karnym, którego skutecznym egzekutorem okazał się tym razem Daan Heymans. Cercle Brugge obecnie jest dziewiątą drużyną belgijskiej ekstraklasy.

Podsumowanie występów polskich zawodników (21 października)

Australia

Filip Kurto (Macarthur FC – Ekstraklasa) – zszedł z boiska w 76. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Western United.

Belgia

Radosław Majecki (Cercle Brugge KSV – Ekstraklasa) – obroniony rzut karny w wygranym 4:1 ligowym meczu z Charleroi. Zagrał cały mecz.

Czechy

Bartosz Pikul (Slezský FC Opawa – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z 1.FK Příbram.

Irlandia

Oliwier Oleksiewicz (University College Dublin AFC – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 2:1 z Drogheda United. Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.

Nikodem Kozłowski (Treaty United FC – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Wexford FC.

Rumunia

Paweł Tomczyk (Politehnica Iași – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z CSM Slatina.

Słowenia

Daniel Skiba (NK Aluminij Kidričevo – druga liga) – 76 minut w wygranym 4:0 ligowym meczu z Vitanestem Bilje.

Szkocja

Kevin Dąbrowski (Hibernian FC – Premiership) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z St. Johnstone.

Turcja

Michał Nalepa (Sakaryaspor Kulübü – druga liga) – 78 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Eyüpsporem.

Włochy

Iwo Kaczmarski (Empoli FC – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 0:4 ligowy mecz z Juventusem. Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.

Arkadiusz Milik (Juventus FC – Serie A) – wszedł na boisko w 65. minucie wygranego 4:0 ligowego meczu z Empoli.

Wojciech Szczęsny (Juventus FC – Serie A) – 90 minut w wygranym 4:0 ligowym meczu z Empoli.

Sebastian Walukiewicz (Empoli FC – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w lidze 0:4 z Juventusem.