Oko na rodaka: Premierowe trafienie Sobiecha i kolejny gol Kurminowskiego

Sobota przebiegła nam pod znakiem bramek dwóch polskich napastników. Na Słowacji Dawid Kurminowski strzelił gola w drugim spotkaniu z rzędu, natomiast w drugiej lidze tureckiej swoje premierowe trafienie zanotował Artur Sobiech.

Dawid Kurminowski notuje świetne wejście w rundę wiosenną. Po zimowym okresie przygotowawczym napastnik na stałe wszedł do kadry pierwszego zespołu. Tydzień temu wszedł z ławki i strzelił gola, a w dzisiejszym spotkaniu z FK Pohronie ten scenariusz się powtórzył. Kurminowski wszedł na boisko w 64. minucie, a jedenaście minut później strzelił gola, dzięki któremu jego Žilina wygrała ostatecznie 1:0. Prócz Kurminowskiego, cały mecz w Žilinie rozegrał Jakub Kiwior, który w końcówce został ukarany żółtą kartką.

Premierowe trafienie w Turcji zanotował Artur Sobiech. Doświadczony napastnik w zimowym okienku transferowym przeszedł z Lechii Gdańsk do drugoligowego Fatih Karagümrük SK. 29-latek w swoim czwartym występie w lidze strzelił swojego pierwszego gola. Jego drużyna wygrała 2:0 z Akhisarem i przesunęła się na piąte miejsce w tabeli ligowej. Polak, który rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, zszedł z boiska w 81. minucie meczu.

Podsumowanie występów polskich zawodników

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Aston Villą.

Artur Boruc (AFC Bournemouth – Premier League) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:3 z Burnley.

Bartosz Białkowski (Millwall FC – Championship) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Wigan Athletic.

Mateusz Bogusz (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Reading.

Kamil Grabara (Huddersfield Town AFC – Championship) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz ze Swansea City.

Kamil Grosicki (West Bromwich Albion FC – Championship) – wszedł na boisko w 73. minucie wygranego 3:0 ligowego meczu z Bristol City.

Mateusz Klich (Leeds United – Championship) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Reading.

Kamil Miazek (Leeds United – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Reading.

Belgia

Jakub Piotrowski (Waasland-Beveren – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:4 z KV Mechelen.

Chorwacja

Michał Masłowski (HNK Gorica – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:6 z Hajdukiem Split.

Francja

Kamil Glik (AS Monaco FC – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Dijon.

Holandia

Filip Bednarek (sc Heerenveen – Eredivisie) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z ADO Den Haag.

Irlandia Północna

Łukasz Gwiazda (Harland & Wolff Welders FC – druga liga) – rozpoczął w wyjściowym składzie zremisowany 1:1 ligowy mecz z Dergview FC.

Japonia

Jakub Słowik (Vegalta Sendai – J-League) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Nagoya Grampus Eight.

Malta

Piotr Branicki (Ħamrun Spartans FC – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą na przegrany 1:2 ligowy mecz z Mosta FC.

Niemcy

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z SC Freiburg.

Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf 1895 – Bundesliga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z SC Freiburg.

Krzysztof Piątek (Hertha BSC Berlin – Bundesliga) – 90 minut w przegranym 0:5 ligowym meczu z 1. FC Köln.

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund – Bundesliga) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Werderem Brema.

Jakub Bednarczyk (FC Sankt Paulu – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z HSV.

Marcin Kamiński (VfB Stuttgart – 2. Bundesliga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z SSV Jahn Regensburg.

Waldemar Sobota (FC Sankt Paulu – 2. Bundesliga) – zszedł z boiska w doliczonym czasie wygranego 2:0 ligowego meczu z HSV.

Martin Kobylański (Eintracht Braunschweig – 3. Liga) – wszedł w przerwie przegranego 1:3 ligowego meczu z FC Würzburger Kickers.

Adam Matuszczyk (KFC Uerdingen 1905 – 3. Liga) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Preußen Münster.

Marcus Piossek (SV Meppen 1912 – 3. liga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Carl Zeiss Jena.

Portugalia

Paweł Kieszek (Rio Ave FC – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Tondelą.

Słowacja

Jakub Kiwior (MŠK Žilina – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 1:0 ligowym meczu z FK Pohronie.

Dawid Kurminowski (MŠK Žilina – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 1:0 ligowym meczu z FK Pohronie. Wszedł na boisko w 64. minucie.

Szkocja

Maciej Dąbrowski (Hibernian FC – Premiership) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Livingston.

Turcja

Paweł Olkowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Göztepe SK.

Bartłomiej Pawłowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Göztepe SK.

Kamil Wilczek (Göztepe SK – Ekstraklasa) – 66 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Gazişehir Gaziantep FK.

Jakub Kosecki (Adana Demirspor Kulübü – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 4:2 z Altınordu.

Artur Sobiech (Fatih Karagümrük SK – druga liga) – strzelił gola w wygranym 2:0 ligowym meczu z Akhisarsporem. Grał do 81. minuty meczu.

Ukraina

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Worskłą Połtawa.

Walia

Dawid Szczepaniak (Cefn Druids AFC – Ekstraklasa) – rozpoczął na ławce przegrany 0:1 ligowy mecz z Carmarthen Town.

Arkadiusz Piskorski (Rhyl FC – druga liga) – mecz jego drużyny został przełożony.

Włochy

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 1:2 ligowym meczu z Juventusem.

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z AC Milan.

Arkadiusz Reca (SPAL 2013 – Serie A) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Juventusem.

Bartosz Salamon (SPAL 2013 – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Juventusem.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – z powodu choroby poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Udinese.

Wojciech Szczęsny (Juventus – Serie A) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu ze SPAL.

Łukasz Teodorczyk (Udinese – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Bologną.

Tomasz Kupisz (Trapani Calcio – Serie B) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu ze Spezią.

Filip Piszczek (Trapani Calcio – Serie B) – 59 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu ze Spezią.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:0 z Rieti.