Oko na rodaka: Kolejne trafienie Waldemara Soboty

FC Sankt Pauli

Niedziela nie była tak obfita w wydarzenia związane z polskimi zawodnikami występujących za granicą, jak sobota. Warty odnotowania był gol Waldemara Soboty dla drugoligowego niemieckiego Sankt Pauli.

Waldemar Sobota od początku sezonu występuję z opaską kapitana Sankt Pauli na ramieniu. Co ciekawe, w Polsce został zapamiętany jako skrzydłowy, natomiast w zespole z Hamburga występuje na środku pomocy. W dzisiejszym spotkaniu z VfL Osnabrück Polak strzelił swojego trzeciego gola w 2. Bundeslidze w tym sezonie, walnie przyczyniając się do zwycięstwa 3:1. Co ciekawe, Sobota w tym meczu trafił do siatki rywali dwukrotnie, lecz za drugim razem bramka nie została uznana z powodu zagrania piłki ręką. W pokonanym zespole wystąpili David Blacha (były młodzieżowy reprezentant Polski) oraz Marcos Álvarez, który od nowego sezonu wzmocni Cracovię.

Podsumowanie występów polskich zawodników

Bułgaria

Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – mecz jego zespołu został odwołany.

Grecja

Sebastian Chruściel (Paniónios GSS – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z AÉK-iem Ateny.

Damian Szymański (AÉK Ateny – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 71. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Panióniosem.

Karol Świderski (PAÓK – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 76. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Xanthi.

Hiszpania

Grzegorz Kleemann (Yeclano Deportivo – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:3 z UCAM Murcia.

Japonia

Jakub Słowik (Vegalta Sendai – J-League) – mecz jego zespołu został odwołany.

Malta

Piotr Branicki (Ħamrun Spartans FC – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany po dogrywce 1:2 ćwierćfinał Pucharu Malty z Hibernians.

Niemcy

Rafał Gikiewicz (1. FC Union Berlin – Bundesliga) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Wolfsburgiem.

Adrian Stanilewicz (TSV Bayer 04 Leverkusen – Bundesliga) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z RB Leipzig.

Jakub Bednarczyk (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – poza kadra meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Osnabrück.

David Blacha (VfL Osnabrück – 2. Bundesliga) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z Sankt Pauli

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 2. Bundesliga) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 ligowym meczu z Arminią Bielefeld.

Waldemar Sobota (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – strzelił gola i dostał żółtą kartkę w wygranym 3:1 ligowym meczu z Osnabrück.

André Dej (FC Viktoria Köln 1904 – 3. Liga) – 66 minut i żółta kartka w wygranym 1:0 ligowym meczu z Ingolstadt.

Marcus Piossek (SV Meppen 1912 – 3. Liga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z MSV Duisburg.

Nowa Zelandia

Filip Kurto (Western United FC – australijska A-League) – 90 minut w wygranym 6:2 ligowym meczu z Central Coast Mariners.

Portugalia

Adam Dźwigała (CD Aves – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z Paços de Ferreira.

Tomasz Kucz (Vitória de Guimarães – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Tondelą.

Słowacja

Jakub Kiwior (MŠK Žilina – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z DAC Dunajská Streda.

Dawid Kurminowski (MŠK Žilina – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z DAC Dunajská Streda.

Stany Zjednoczone

Przemysław Frankowski (Chicago Fire – Major League Soccer) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Seattle Sounders.

Kacper Przybyłko (Philadelphia Union – Major League Soccer) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z FC Dallas.

Przemysław Tytoń (FC Cincinnati – Major League Soccer) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 2:3 z New York Red Bulls.

Szkocja

Patryk Klimala (Celtic FC – Premiership) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w ćwierćfinale Pucharu Szkocji 1:0 z St. Johnstone.

Turcja

Daniel Łukasik (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Sivassporem.

Konrad Michalak (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – 41 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Sivassporem.

Radosław Murawski (Denizlispor Kulübü – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Yeni Malatyasporem.

Michał Pazdan (MKE Ankaragücü SK – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Sivassporem.

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z Yeni Malatyasporem.

Włochy

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – mecz jego zespołu został przełożony.

Filip Jagiełło (Genoa CFC 1893 – Serie A) – mecz jego zespołu został przełożony.

Arkadiusz Reca (SPAL 2013 – Serie A) – mecz jego zespołu został przełożony.

Bartosz Salamon (SPAL 2013 – Serie A) – mecz jego zespołu został przełożony.

Wojciech Szczęsny (Juventus – Serie A) – mecz jego zespołu został przełożony.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 3:4 z AS Roma.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Paganese.