Oko na rodaka: Gol i asysta Karola Linettego

Karol Linetty

Karol Linetty / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W sobotę Łukasz Adamczyk, natomiast w niedzielę Karol Linetty. Tylko tych dwóch polskich zawodników strzeliło bramki w najlepszych ligach europejskich. Linetty w barwach Sampdorii strzelił swojego pierwszego gola w sezonie, a także zaliczył asystę.

Karol Linetty zaliczył fantastyczne spotkanie we włoskiej Serie A. Polski pomocnik, ostatnio omijany w powołaniach przez Jerzego Brzęczka, jeszcze w pierwszej połowie strzelił ładnego gola i zaliczył równie urodziwą asystę. Jego Sampdoria, borykająca się od początku sezonu z dużymi problemami, bardzo pewnie pokonała 5:1 Brescię. Prócz Linettego, w wyjściowym składzie zespołu z Genui zagrał wracający po kontuzji do pierwszej jedenastki Sampdorii Bartosz Bereszyński.

Podsumowanie występów polskich zawodników

Anglia

Artur Boruc (AFC Bournemouth – Premier League) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:3 z Watfordem.

Francja

Marcin Bułka (Paris Saint-Germain FC – Ligue 1) – poza kadrą meczową na zremisowany 3:3 ligowy mecz z AS Monaco.

Kamil Glik (AS Monaco – Ligue 1) – 90 minut w zremisowanym 3:3 ligowym meczu z PSG.

Grecja

Sebastian Chruściel (Paniónios GSS – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:3 ligowy mecz z Panathinaikosem.

Karol Świderski (PAÓK – Ekstraklasa) – 73 minuty w wygranym 1:0 ligowym meczu z AEK-iem Ateny.

Hiszpania

Marcel Lizak (RCD Espanyol B – trzecia liga) – nie wystąpił w wygranym 3:0 ligowym meczu z FC Andorra.

Krzysztof Sendorek (CD Izarra – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z rezerwami Realu Valladolid.

Portugalia

Tomasz Kucz (Vitória SC Guimarães – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz ligowy z Marítimo.

Włochy

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – 86 minut w wygranym 5:1 ligowym meczu z Brescią.

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Fiorentiną.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC – Serie A) – wszedł na boisko w 90. minucie wygranego 2:1 ligowego meczu z Genoą.

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina – Serie A) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu ze SPAL.

Filip Jagiełło (Genoa – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Hellasem.

Karol Linetty (UC Sampdoria – Serie A) – gol i asysta w wygranym 5:1 ligowym meczu z Brescią.

Arkadiusz Reca (SPAL 2013 – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Fiorentiną.

Bartosz Salamon (SPAL 2013 – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Fiorentiną.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Torino.

Mariusz Stępiński (Hellas Verona FC – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z Genoą.

Wojciech Szczęsny (Juventus FC – Serie A) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z AS Roma.

Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio – Serie A) – wszedł na boisko w 85. minucie wygranego 3:0 ligowego meczu z Sassuolo.

Szymon Żurkowski (ACF Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 ze SPAL.

Tomasz Kupisz (SSC Bari – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Viterbese.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Sicula Leonzio.

Davide Mastaj (Carpi FC 1909 – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Südtirol.