Początek czerwca w świecie piłkarskim często jest określany mianem sezonu ogórkowego. Niektórzy polscy piłkarze nie mogą jeszcze myśleć o wakacjach. Niektórzy dogrywają sezon, rozgrywając ostatnie kolejki. Inni będą raczyli kibiców swoją grą przez całe lato, z powodu systemu rozgrywek wiosna-jesień.

Wyspy Owcze polskim kibicom nie kojarzą się z niczym szczególnym. Jest to poważny błąd, ponieważ w tamtejszej ekstraklasie występuje dwóch polskich zawodników. Jakby tego było mało, ta dwójka w ostatni weekend strzelała bramki dla swojego zespołu. Niestety, trafienia Michała Przybylskiego i Łukasza Cieślewicza nie przyniosły ich drużynom choćby punktu.

Çaykur Rizespor Patryk Tuszyńskiego do ostatniej kolejki walczył o utrzymanie w tureckiej ekstraklasie. Mimo odrobienia bardzo dużej straty, na sam koniec sezonu nie znaleźli się na pozycji gwarantującej pozostanie w elicie. Rizespor mimo wygranej z Alanyasporem nie utrzymał się. Było to spowodowane wygraną Bursasporu nad wyżej notowanym Trabzonsporem.

Igor Łasicki i jego Carpi w niedzielny wieczór rozpoczęli ostateczną batalię o awans do Serie A. Pierwszy mecz finału baraży z Benevento Calcio zakończył się bezbramkowym remisem. Polski obrońca znalazł się na ławce rezerwowych swojego zespołu, co w ostatnim czasie niekoniecznie było regułą. Wypożyczony z Napoli defensor nie ma również większych szans na grę w czwartkowym rewanżu.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem występów polskich zawodników w ostatni weekend.

Hiszpania

Cezary Wilk (Real Zaragoza CD – druga liga) – poza kadrą z powodu poważnej kontuzji kolana. Jego zespół bezbramkowo zremisował z Gironą.

Paweł Kieszek (Córdoba CF – druga liga) – zagrał cały mecz w wygranym 2-1 meczu z Rayo Vallecano. Dzień po meczu piłkarz przeszedł zabieg prawej dłoni. Kontuzja wyłączy go z treningu na okres sześciu tygodni.

Islandia

Patryk Stefański (ÍA – Ekstraklasa) – cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Jego zespół przegrał 2-3 z Breiðablik

Robert Menzel (ÍA – Ekstraklasa) – zagrał 60 minut, jego zespół przegrał 2-3 z Breiðablik.

Tomasz Łuba (Víkingur Ólafsvík – Ekstraklasa) – zagrał 61 minut w przegranym 1-4 spotkaniu z KA.

Maciej Majewski (Grindavík – Ekstraklasa) – z ławki rezerwowych oglądał, jak jego koledzy wygrali 1-0 z KR.

Robert Winogrodzki (Leiknir – islandzka druga liga) – zagrał cały mecz, jego zespoł w lidze przegrał 1-2 z Fram.

Japonia

Krzysztof Kamiński (Júbilo Iwata – J-League, Ekstraklasa) – w środę znalazł się poza kadrą meczową na przegrany 1-2 mecz Pucharu Japonii z Omiya Ardija. W niedzielnym meczu ligowym zagrał 90 minut, a jego zespół wygrał 3-0 z Gamba Osaka.

Litwa

Karol Salik (Lietava Jonava – litewska Ekstraklasa) – w ten weekend nie zagrał.

Norwegia

Radosław Janukiewicz (Strømsgodset IF –Ekstraklasa) – z ławki rezerwowych oglądał ligową porażkę swojego zespołu z Rosenborgiem. Na boisku było 1-3.

Piotr Leciejewski (SK Brann – Ekstraklasa) – zagrał cały mecz, jego zespół bezbramkowo zremisował w meczu ligowym z Odd.

Grzegorz Flasza (Tromsdalen UIL – druga liga ) – zagrał 90 minut w wygranym 2-1 ligowym meczu z Arendal.

Słowacja

Szymon Gruca (FK Poprad –druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 4-1 pierwszy barażowy mecz o utrzymanie w drugiej lidze słowackiej z rezerwami Spartaka Trnawa.

Stany Zjednoczone

Konrad Plewa (Saint Louis FC – USL, drugi poziom rozgrywek w USA) – w środę znalazł się poza kadrą meczową na przegrany 1-2 mecz Pucharu USA z Michigan Bucks. Nie zagrał także w sobotnim ligowym meczu, w którym jego zespół wygrał 2-0 z rezerwami FC Toronto.

Wojciech Wójcik (OKC Energy FC – USL, drugi poziom rozgrywek) – w czwartek strzelił bramkę w wygranym 2-1 meczu Pucharu USA z Colorado Springs. W niedziele znalazł się poza kadrą meczową w przegranym 0-1 meczu ligowym z Colorado Springs.

Turcja

Patryk Tuszyński (Çaykur Rizespor Kulübü, Ekstraklasa) – spędził cały mecz na ławce, jego zespół wygrał 1-0 z Alanyasporem. Mimo wygranej, Rizespor spadł z ligi z powodu zwycięstwa Bursasporu z Trabzonsporem 2-1.

Łukasz Szukała (Osmanlıspor FK – Ekstraklasa) – zagrał cały mecz, jego drużyna przegrała 0-4 z Beşiktaşem. Osmanlıspor kończy sezon na trzynastym miejscu w lidze.

Włochy

Igor Łasicki (Carpi FC 1909 – Serie B) – spędził cały mecz na ławce. Jego zespół w pierwszym meczu finału baraży o Serie A bezbramkowo zremisował z Benevento Calcio.

Wyspy Owcze

Łukasz Cieślewicz (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – strzelił bramkę dla swojego zespołu w przegranym 3-5 meczu z Víkingur. Polski napastnik rozegrał całe spotkanie.

Michał Przybylski (Skála – Ekstraklasa) – strzelił bramkę w przegranym 1-2 meczu ligowym z KÍ Klaksvík. 19-letni pomocnik został zmieniony w 72. minucie.