Miniony weekend upłynął pod znakiem podsumowań i pożegnań. Dla wielu naszych reprezentantów końcówka tego sezonu nie okazała się nudna. Część świętowała awanse, część znosiła gorycz spadku z ligi, a niektórzy żegnali się z kibicami odchodząc z klubu po wielu latach gry. Zapraszamy na kolejne podsumowanie występów polskich piłkarzy na świecie.

Tradycją naszych podsumowań jest rozpoczęcie opisu od Niemiec. Po raz kolejny Polacy odgrywali tam dużą rolę. Każdy z nas wie, że Robert Lewandowski stracił koronę króla strzelców na ostatnich metrach wyścigu o ten tytuł. Prawo gry w Lidze Europy wywalczyła Kolonia z Pawłem Olkowskim w kadrze. Pokomplikowały się losy Jakuba Błaszczykowskiego i jego Wolfsburga. Popularne “Wilki” w barażach o utrzymanie zmierzą się z drużyną z Brunszwika, w kadrze której figuruje Adam Matuszczyk.

Awans do elity po ledwie rocznej przerwie wywalczył Stuttgart z Marcinem Kamińskim w linii defensywy oraz Hannover z Arturem Sobiechem, który w ten weekend pożegnał się z kibicami klubu. Z 2. Bundesligi prócz Karlsruhe, w którym gra Oskar Zawada, spadł również FC Würzburger Kickers, w barwach którego występuje Robert Wulnikowski. W barażach o utrzymanie zagra z kolei TSV München von 1860 z Sebastianem Boenischem w składzie.

Z 3. ligi niemieckiej również spadł jeden polski piłkarz. SC Paderborn 07 i Marcus Piossek w przyszłym sezonie występować będą w Regionallidze.

W Belgii koronę króla strzelców zdobył Łukasz Teodorczyk. Udany weekend zaliczyli również inni polscy napastnicy. Łukasz Gikiewicz wywalczył awans do finału Pucharu Jordanii, a Arkadiusz Piech strzelił bramkę w meczu z APÓEL-em – mistrzem kraju.

Prócz wspomnianego Sobiecha, z Leicester pożegnał się Marcin Wasilewski. Polski obrońca z tym klubem awansował do Premier League oraz wygrał tą ligę. Szkoda jedynie, że na pożegnanie nie dane było mu zagrać choćby minuty…

Z bardziej egzotycznych spraw, Bartłomiej Żynel zadebiutował w barwach drugoligowego austriackiego FC Liefering. Jest to klub filialny bardziej znanego FC Salzburg. Na Wyspach Owczych błysnął młody Michał Przybylski, który dwukrotnie trafił do bramki rywali.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Łukasz Fabiański (Swansea – Premier League) – poza kadrą meczową w wygranym 2-1 meczu z West Bromwich Albion. Swansea kończy sezon na 15 miejscu.

Artur Boruc (AFC Bournemouth – Premier League) – z powodu drobnego urazu kolana poza kadrą meczową w zremisowanym 1-1 meczu z Leicester. AFC Bournemouth kończy sezon na 9 miejscu.

Kamil Grosicki (Hull City – Premier League) – 45 minut w przegranym 1-7 meczu z Tottenhamem. Hull zajmuje osiemnaste miejsce w lidze i żegna się z Premier League.

Bartosz Kapustka (Leicester (Premier League) – w czwartek spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Jego drużyna została rozbita 1-6 przez Tottenham. W niedzielę również nie zagrał, Leicester zremisowało 1-1 z Bournemouth. Jego drużyna kończy sezon na 12 miejscu.

Marcin Wasilewski (Leicester City – Premier League) – w czwartek spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Jego drużyna została rozbita 1-6 przez Tottenham. W niedzielę również nie zagrał, Leicester zremisowało 1-1 z Bournemouth. Jego drużyna kończy sezon na 12 miejscu. Wasilewski po sezonie żegna się z zespołem „Lisów”.

Maksymilian Stryjek – Sunderland (Premier League) – poza kadrą meczową w przegranym 1-5 meczu z Chelsea. Sunderland kończy sezon na ostatnim miejscu i spada z ligi

Austria

Bartłomiej Żynel (FC Liefering/ FC Salzburg – druga liga) – 19-latek zadebiutował w klubie filialnym FC Salzburg. Bramkarz zagrał cały mecz, a jego drużyna przegrała 2-3 z Wattens.

Belgia

Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht – Ekstraklasa) – w czwartek strzelił dwie bramki w wygranym 3-1 meczu z Charleroi. Ta wygrana zapewniła Anderlechtowi mistrzostwo. W niedzielę zagrał 90minut w wygranym 3-2 meczu z KV Oostende. Teodorczyk kończy sezon z 22 bramkami na koncie, co dało mu tytuł króla strzelców.

Cypr

Arkadiusz Piech (Apóllon FC – cypryjska) – strzelił bramkę w zremisowanym 2-2 meczu z APOEL-em. Apóllon FC kończy sezon na trzecim miejscu wywalczając awans do Ligi Europy.

Tomasz Wełna (Áris Lemessoú – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 1-5 meczu z Karmiotissą. Áris kończy rozgrywki na czwartym miejscu w grupie spadkowej – dziesiątym w lidze.

Patryk Procek (AS Ethnikós Áchnas – Ekstraklasa Cypru) – nie zagrał w wygranym 4-3 meczu z Ermís Aradíppou. Jego zespół kończy sezon na pierwszym miejscu w grupie spadkowej – siódmym w lidze.

Czarnogóra

Marcin Garuch (FK Grbalj – Ekstraklasa) – nie zagrał w bezbramkowo zremisowanym spotkaniu z Rudarem.

Czechy

Maciej Termanowski (MFK Frýdek-Místek – druga liga) – wszedł na boisko w 54. minucie w przegranym 0-4 spotkaniu z FK Varnsdorf. W przyszłej kolejce jego zespół będzie walczył o utrzymanie.

Dania

Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF – Ekstraklasa) – w czwartek znalazł się poza kadrą meczową na przegrany 0-2 mecz z Lyngby BK. Nie załapał się do „meczówki” także w niedzielę, gdy jego zespół przegrał 0-3 z SønderjyskE.

Francja

Kamil Glik (AS Monaco FC – Ligue 1) – w środę w zaległym meczu ligowym Monaco wygrało 2-0 z Saint Étienne i zapewniło sobie mistrzostwo Francji. Glik zagrał pełne 90 minut. W sobotę z ławki obserwował zwycięstwo 3-2 nad Stade Rennes.

Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain FC – Ligue 1) – poza kadrą w zremisowanym 1-1 meczu z Caen. PSG kończy sezon na drugim miejscu, dającym grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Igor Lewczuk – FC Girondins de Bordeaux (Ligue 1) – zagrał cały mecz w zremisowanym 1-1 meczu z Lorient. Bordeaux kończy sezon na szóstym miejscu.

Mariusz Stępiński (FC Nantes – Ligue 1) – znalazł się poza kadrą meczową na przegrany 0-3 mecz z Lille. Nantes kończy sezon na siódmym miejscu.

Maciej Rybus (Olympique Lyonnais – Ligue 1) – poza kadrą meczową, jego drużyna zremisowała 3-3 z Niceą i kończy sezon na czwartym miejscu – pozycji dającej prawo gry w Lidze Europy.

Ludovic Obraniak (AJ Auxerre – Ligue 2) – zagrał 82 minuty w wygranym 1-0 ostatnim meczu sezonu z Red Star. Auxerre ostatecznie zdołało utrzymać się w lidze.

Hiszpania

Przemysław Tytoń (RC Deportivo de La Coruña – Primera Division) – nie zagrał w wygranym 3-0 meczu z Las Palmas. Deportivo kończy sezon na 14 miejscu.

Cezary Wilk (Real Zaragoza CD – druga liga) – poza kadrą z powodu poważnej kontuzji kolana. Jego zespół bezbramkowo zremisował z Realem Oviedo. Real kończy sezon na 13 miejscu.

Paweł Kieszek (Córdoba CF – druga liga) – zagrał cały mecz w zremisowanym 1-1 meczu z Cádiz CF. Córdoba CF kończy sezon na 16 miejscu.

Paweł Bochniewicz (Granada CF B – trzecia liga) – zagrał cały mecz, jego drużyna wygrała 2-1 z rezerwami Córdoby. Drużyna Polaka zakończyła rozgrywki na ósmym miejscu.

Holandia

Mateusz Klich (FC Twente – Eredivisie) – cały mecz i strzelona bramka w przegranym 3-5 meczu z Groningen. Twente kończy sezon na siódmym miejscu w lidze, w teorii gwarantującym gre w Lidze Europy. W praktyce Twente w tych rozgrywkach nie zagra, z powodu zawieszenia przez UEFA.

Wojciech Golla (NEC Nijmegen – Eredivisie) – w czwartek zagrał cały mecz i zobaczył żółtą kartkę w wygranym 3-1 pierwszym meczu II rundy baraży o Eredivisie z Emmen. W niedzielnym rewanżu zagrał 90 minut, a jego drużyna wygrała 1-0 i awansowała dalej. W decydującej rundzie NEC zagra z NAC Breda.

Filip Kurto (SBV Excelsior Rotterdam – Eredivisie) – z powodu kontuzji znalazł się poza kadrą meczową. Jego drużyna przegrała 1-4 z ADO Den Haag. Excelsior na koniec sezonu zajął dwunaste miejsce w lidze.

Mikołaj Smyłek (MVV Maastricht – druga liga holenderska) – w czwartek z ławki oglądał jak jego koledzy remisują 1-1 z Cambuur w pierwszym meczu II rundy baraży o Eredivisie. W niedzielę w meczu rewanżowyn MVV wygrywa 2-1 i awansuje do decydującej rundy walki o awans. Smyłek ponownie nie zagrał. W dwumeczu o awans MVV zmierzy się z Rodą.

Islandia

Patryk Stefański (ÍA – Ekstraklasa) – w środę w meczu pucharu Islandii z Fram nie zagrał, a jego drużyna wygrała 4-3. W poniedziałek z ławki oglądał porażkę swojego zespołu z Grindavíkiem.

Robert Menzel (ÍA – Ekstraklasa) – w środę w meczu pucharu Islandii z Fram zagrał cały mecz, a jego drużyna wygrała 4-3. W poniedziałek zagrał 69 minut w przegranym 1-3 meczu z Grindavíkiem.

Tomasz Łuba (Víkingur Ólafsvík – Ekstraklasa) – w czwartek w meczu pucharu Islandii wszedł na boisko w 65. minucie. Jego drużyna przegrała 0-1 z Valur i odpadła z rozgrywek. W niedzielę zagrał cały mecz, a jego zespół przegrał 0-3 z ÍBV.

Maciej Majewski (Grindavík – Ekstraklasa) – z ławki rezerwowych oglądał, jak jego koledzy przegrywają 1-3 z Víkingur Ólafsvík. Z tej samej perspektywy w poniedziałek polski bramkarz oglądał zwycięstwo 3-1 nad ÍA.

Robert Winogrodzki (Leiknir – islandzka druga liga) – w środę 90 minut w przegranym 1-4 meczu pucharowym z KR. W sobotę cały mecz w przegranym 1-3 meczu z HK.

Japonia

Krzysztof Kamiński (Júbilo Iwata – J-League, Ekstraklasa) – zagrał 90minut w przegranym 0-2 meczu z Kashiwa Reysol

Jordania

Łukasz Gikiewicz (Al-Faisaly SC – Ekstraklasa) – zagrał w bezbramkowo zremisowanym rewanżowym meczu 1/2 finału Pucharu Jordanii z Al-Wehdat SC. Jego drużyna awansowała do finału i w środę 24 maja zagra w finale z Al-Jazeera.

Litwa

Karol Salik (Lietava Jonava – litewska Ekstraklasa) – w środę polski bramkarz rozegrał pełne 90 minut w wygranym 1-0 meczu z Atlantasem.

Niemcy

Robert Lewandowski (FC Bayern München -Bundesliga) – zagrał cały mecz w wygranym 4-1 meczu z SC Freiburg. Lewandowski nie zdołał zdobyć korony króla strzelców. Bayern oczywiście zajmuje pierwsze miejsce w lidze na koniec sezonu i zostaje mistrzem Niemiec.

Łukasz Piszczek (BV Borussia 1909 Dortmund – Bundesliga) – poza kadrą w wygranym 4-3 meczu z Werderem. Borussia kończy sezon na trzecim miejscu, co daje im awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim – Bundesliga) – cały mecz na ławce w bezbramkowo zremisowanym meczu z Augsburgiem. Hoffenheim kończy sezon na czwartym miejscu, w przyszłym sezonie zagrają w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg – Bundesliga) – zagrał 45 minut w przegranym 1-2 meczu z HSV. Przez tą porażkę Wolfsburg będzie musiał grać w barażach o utrzymanie z Braunschweiger TSV Eintracht 1895.

Kamil Wojtowski (RB Leipzig – Bundesliga) – poza kadrą meczową z powodu kontuzji w zremisowanym 2-2 meczu z Eintrachtem Frankfurt. Jego drużyna kończy sezon na drugim miejscu.

Rafał Gikiewicz (SC Freiburg – Bundesliga) – z ławki oglądał jak jego koledzy przegrywają 1-4 z Bayernem. Freiburg na koniec sezonu zajął siódme miejsce.

Paweł Olkowski (1.FC Köln – Bundesliga) – poza kadrą meczową. Jego drużyna wygrała 2-0 z Mainz. Köln na koniec sezonu zajeło piątek miejsce, przez co w przyszłym sezonie zagrają w Lidze Europy.

Sebastian Boenisch (TSV München von 1860 – 2. Bundesliga) – z powodu urazu znalazł się poza kadrą meczową na przegrany 1-2 mecz z Heidenheim. Po tej porażce TSV kończy sezon na 16. miejscu, przez co muszą grać w barażach o utrzymanie z SSV Jahn Regensburg.

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf 1895 – 2. Bundesliga) – zagrał cały mecz i zobaczył żółtą kartkę. Jego drużyna wygrała 1-0 z FC Erzgebirge Aue. Fortuna na koniec sezonu zajmuje jedenaste miejsce w lidze.

Marcin Kamiński (VfB Stuttgart 1893 – 2. Bundesliga) – zagrał cały mecz. Jego drużyna wygrała 4-1 z FC Würzburger Kickers i awansowała do Bundesligi z pierwszego miejsca.

Paweł Dawidowicz (VfL Bochum 1848 –2. Bundesliga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową. Jego drużyna przegrała 1-3 z FC Sankt Pauli.

Waldemar Sobota (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 3-1 mecz z VfL Bochum 1848.

Jakub Kosecki (SV Sandhausen – 2. Bundesliga) – zagrał 79 minut w zremisowanym 1-1 meczu z Hannoverem. Sandhausen kończy sezon na dziesiątym miejscu.

Daniel Łukasik – (SV Sandhausen – 2. Bundesliga) – zagrał cały mecz w zremisowanym 1-1 meczu z Hannoverem. Sandhausen kończy sezon na dziesiątym miejscu.

Adam Matuszczyk (Braunschweiger TSV Eintracht 1895 – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową. Jego drużyna wygrała 2-1 z Karlsruher SC. Eintracht na koniec sezonu zajmuje trzecie miejsce w lidze, w barażach o awans do Bundesligi zmierzy się z Wolfsburgiem.

Tomasz Hołota (DSC Arminia Bielefeld – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową. Jego drużyna zremisowała 1-1 z Dynamem Drezno, kończąc sezon na piętnastym miejscu utrzymując się w lidze. Hołota od lipca będzie piłkarzem Śląska Wrocław.

Kacper Przybyłko – (1.FC Kaiserslautern – 2. Bundesliga) – nie znalazł się w kadrze meczowej, jego drużyna wygrała 1-0 z 1. FC Nürnberg. Kaiserslautern kończy sezon na trzynastym miejscu.

Artur Sobiech (Hannover 96 – 2. Bundesliga) – wszedł na boisko w 77. minucie w zremisowanym 1-1 meczu z Sandhausen. Hannover zajął drugie miejsce w tabeli i awansował do Bundesligi. Dla Sobiecha niedzielne spotkanie było ostatnim w barwach Hannoveru.

Oskar Zawada (Karlsruher SC – 2. Bundesliga) – zagrał cały mecz w przegranym 1-2 meczu z Braunschweiger TSV Eintracht 1895. Karlsruher kończy sezon na ostatnim miejscu i spada z ligi.

Robert Wulnikowski (FC Würzburger Kickers – 2. Bundesliga) – z powodu kontuzji (naderwanie więzadeł krzyżowych w prawym kolanie) nie zagrał w przegranym 1-4 meczu z VfB Stuttgart. Jego drużyna spadła z ligi zajmując siedemnaste miejsce na koniec sezonu.

Sebastian Tyrała (FC Rot-Weiß Erfurt- 3. liga) – Z powodu kontuzji znalazł się poza kadrą meczową. Jego drużyna wygrała 4-1 z Sonnenhof Großaspach. Erfurt zapewnił sobie utrzymanie w lidze, na koniec sezonu zajmują 14 miejsce.

Martin Kobylański (SC Preußen Münster 06 – 3. Bundesliga) – wypożyczony z Lechii Gdańsk zawodnik zagrał cały mecz w przegranym 0-1 spotkaniu z SSV Jahn Regensburg. Preußen Münster kończy sezon na dziewiątym miejscu.

Marcus Piossek (SC Paderborn 07 – 3. liga) – poza kadrą na bezbramkowo zremisowany mecz z VfL Osnabrück. Jego druzyna spadła z ligi.

André Dej (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – zagrał cały mecz, jego drużyna przegrała 0-2 z Magdeburgiem. Lotte kończy sezon na 12 miejscu

Patrick Schikowski (Sportfreunde Lotte- 3. liga) – wszedł na boisko w 77 minucie meczu, a jego drużyna przegrała 0-2 z Magdeburgiem. Lotte kończy sezon na 12 miejscu

Jarosław Lindner (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – zagrał 77 minut, a jego drużyna przegrała 0-2 z Magdeburgiem. Lotte kończy sezon na 12 miejscu

Piotr Ćwielong (1.FC Magdeburg – 3. liga) – nie podnitteósł się z ławki w wygranym 2-0 meczu z Sportfreunde Lotte. Mimo zwycięstwa Magdeburg na koniec sezonu zajął czwarte miejsce w lidze i nie wystąpi w barażach o awans do 2. Bundesligi.

David Blacha (SV Wehen Wiesbaden – 3. liga) – poza kadrą meczową z powodu kontuzji kolana. Jego zespół wygrał 4-1 z FSV Frankfurt. Wehen kończy rozgrywki na siódmym miejscu.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. liga) – poza kadrą meczową. Jego zespół wygrał 4-1 z FSV Frankfurt. Wehen kończy rozgrywki na siódmym miejscu. Mrowca przedłużył kontrakt z Wehen,

Rafał Kazior (SV Werder Bremen 1899 II – 3. liga) – zagrał cały mecz w wygranym 1-0 meczu z VfR Aalen. Jego drużyna zajęła 17 miejsce w lidze, utrzymując się w niej.

Norwegia

Radosław Janukiewicz (Strømsgodset IF –Ekstraklasa) – wypożyczony z Pogoni Szczecin bramkarz we wtorkowym spotkaniu ligowym spędził cały mecz na ławce – jego drużyna przegrała 1-2 z Stabæk. Polski bramkarz nie zagrał również w niedzielę, gdy jego zespół zremisował 1-1 z Tromsø.

Piotr Leciejewski (SK Brann – Ekstraklasa) – we wtorek zagrał cały mecz, a jego Brann wygrało 5-0 z Sandefjord. W sobotę zagrał 90 minut i zobaczył żółtą kartkę w wygranym 3-2 meczu ligowym z Sogndal.

Grzegorz Flasza (Tromsdalen UIL – druga liga ) – we wtorek zagrał cały mecz, jego drużyna wygrała 2-1 z Mjøndalen. W niedziele zaliczył 90 minut w przegranym 0-1 meczu z Ullensaker / Kisa.

Portugalia

Łukasz Skowron (SC Olhanense – druga liga) – zagrał 90 minut w wygranym 3-1 meczu z Penafiel. Drużyna Skowrona spadła z ligi zajmując ostatnie miejsce.

Przemysław Macierzyński (SL e Benfica B – Druga liga) – 18-latek wypożyczony z Lechii Gdańsk znalazł się poza kadrą meczową swojego zespołu. Młody Polak wciąż czeka na debiut w portugalskim zespole. Jego drużyna przegrała 2-3 z rezerwami Vitórii Guimarães. Rezerwy Benfici kończą sezon na czwartym miejscu.

Rosja

Janusz Gol (Amkar Perm- Ekstraklasa) – w środę 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu z Arsenalem Tuła. W niedzielę zagrał cały mecz, jego drużyna przegrała 1-2 z Rubinem Kazań. Amkar kończy sezon na dziesiątym miejscu.

Słowacja

Mateusz Góra (Partizán Bardejov – druga liga) – spędził cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 11-0 z FK Haniska

Szymon Gruca (FK Poprad –druga liga) – pojawił się na boisku w 69. minucie w zremisowanym 3-3 meczu z ŠKF Sereď.

Tomasz Wandzik – (ŠK Svätý Jur – druga liga) – poza kadrą meczową w zremisowanym 3-3 meczu z MŠK Fomat Martin. Drużyna Polaka już wcześniej spadła z ligi.

Stany Zjednoczone

Konrad Plewa (Saint Louis FC – USL, drugi poziom rozgrywek w USA) – w ten weekend nie grał.

Wojciech Wójcik (OKC Energy FC – USL, drugi poziom rozgrywek) – Polski napastnik zagrał cały mecz w wygranym 1-0 meczu z Orange County.

Szkocja

Krystian Nowak (Heart of Midlothian FC –Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0-2 meczu z Celticiem. Drużyna Polaka kończy sezon na piątym miejscu.

Turcja

Patryk Tuszyński (Çaykur Rizespor Kulübü, Ekstraklasa) – znalazł się poza kadrą meczową swojego zespołu. Jego drużyna wygrała 2-0 z Gaziantepsporem i zachowuje matematyczne szanse na pozostanie w lidze.

Łukasz Szukała (Osmanlıspor FK – Ekstraklasa) – spędził cały mecz na ławce, jego drużyna przegrała 0-2 z Galatasaray.

Adam Stachowiak (Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulübü – druga liga) – zagrał cały mecz, jego drużyna wygrała 2-1 z Giresunspor i zapewniła sobie utrzymanie w lidze.

Węgry

Michał Nalepa (Ferencvárosi TC – Ekstraklasa) – w środę zagrał 90 minut w wygranym 4-2 rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Węgier z Budafoki, tym samym awansując do finału rozgrywek. W sobota zagrał cały mecz, jego drużyna przegrała 1-4 z Videotonem. Na kolejkę przed końcem zajmują czwarte miejsce, jeżeli w przyszły weekend wygrają, a Vasas straci punkty, to jego drużyna skończy sezon na trzecim miejscu i zagra w Lidze Europy.

Włochy

Wojciech Szczęsny (AS Roma – Serie A) – zagrał cały mecz w wygranym 5-3 spotkaniu z Chievo. Roma przed ostatnią kolejką zajmuje drugie miejsce w tabeli, jeżeli w przyszły weekend wygra, zostanie wicemistrzem Włoch.

Piotr Zieliński (SSC Napoli- Serie A) – zagrał cały mecz, jego drużyna wygrała 4-1 z Fiorentiną. Przed ostatnią kolejką Napoli zajmuje trzecie miejsce w lidze.

Arkadiusz Milik (SSC Napoli –Serie A) – przesiedział cały mecz, jego drużyna wygrała 4-1 z Fiorentiną. Przed ostatnią kolejką Napoli zajmuje trzecie miejsce w lidze.

Karol Linetty (UC Sampdoria – Serie A) – Pojawił się na boisku w 77. minucie w zremisowanmy 1-1 meczu z Udinese.

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Jego drużyna zremisowała 1-1 z Udinese.

Thiago Cionek (US Città di Palermo – Serie A) – 90 minut w przegranym 0-2 meczu z Pescarą. Jego drużyna już wcześniej spadła z ligi.

Bartosz Salamon (Cagliari Calcio – Serie A) – z ławki rezerwowych oglądał porażkę 2-6 z Sassuolo.

Łukasz Skorupski (Empoli FC – Serie A) – cały mecz w przegranym 0-1 meczu z Atalantą. Przed ostatnią kolejką Empoli nie jest pewne utrzymania w lidze. By być spokojnym o los muszą wygrać z Palermo. W przypadku potknięcia muszą liczyć na to, że Crotone nie zdoła pokonać Lazio.

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce rezerwowych. Jego drużyna przegrała 1-4 z Napoli.

Igor Łasicki (Carpi FC 1909 – Serie B) – wypożyczony z Napoli defensor w czwartek znalazł się poza kadrą meczową na wygrany 2-0 mecz z Novarą. W poniedziałek w meczu I rundy barażów o awans do Serie A jego zespoł wygrał 2-1 z AS Cittadella 1973. Polski obrońca ponownie znalazł się poza kadrą meczową.

Błażej Augustyn (Ascoli Picchio FC 1898 – Serie B) – w czwartek zagrał 90 minut i zobaczył żółtą kartkę w przegranym 1-2 meczu z Ternana Calcio.

Tomasz Kupisz – (Novara Calcio – Serie B) – w czwartek z ławki oglądał przegraną swojego zespołu 0-2 z Carpi.

Wyspy Owcze

Łukasz Cieślewicz (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 27. minucie, ale zszedł z niego w 74. minucie meczu w wygranym 4-0 spotkaniu z 07 Vestur.

Michał Przybylski (Skála – Ekstraklasa) – strzelił dwie bramki i zagrał 72 minuty w wygranym 3-2 meczu z EB / Streymur.