Oficjalnie: Domowe mecze Resovii na Stadionie Miejskim w Rzeszowie

cwks-resovia.pl


Resovia wraca do Rzeszowa! Beniaminek pierwszej ligi swoje domowe mecze będzie rozgrywał na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej. – Dzisiaj możemy już ogłosić, że mecze w trybie dopuszczalnym rozgrywane będą przez drużynę pierwszoligowej Apklan Resovii przy ulicy Hetmańskiej – powiedział rzecznik prasowy klubu Paweł Bukała.

W piątek, na specjalnej konferencji prasowej w Ratuszu z udziałem prezesa Jana Bieńkowskiego, Marka Koźmińskiego, Mieczysława Golby, Marcina Warchoła oraz prezydenta Tadeusza Ferenca poinformowano, że Apklan Resovia swoje domowe mecze na zapleczu Ekstraklasy rozgrywać będzie na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej. Beniaminek Fortuna 1. ligi na stadionie, na którym swoje mecze rozgrywa lokalny rywal Stal, gościć będzie w trybie dopuszczalnym.

Dzisiaj możemy już ogłosić, że mecze w trybie dopuszczalnym rozgrywane będą przez drużynę pierwszoligowej Apklan Resovii przy ulicy Hetmańskiej. Zdajemy sobie sprawę, że jest to tylko i wyłącznie forma pewnego rodzaju asumptu dla naszych kibiców, którzy na pewno pragnęliby, aby te spotkania rozgrywane były przy ulicy Wyspiańskiego. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości również ten aspekt zostanie przez nas osiągnięty. Na razie w kwestii formalnej mecze rozgrywane będą na Stadionie Miejskim. To wielka zasługa działaczy(…) Po 26 latach piłka nożna już definitywnie wraca do Rzeszowa i będziemy mogli cieszyć się rozgrywkami w wykonaniu Apklan Resovii. Bądźcie razem z nami – powiedział rzecznik prasowy klubu Paweł Bukała.

Dotychczas Resovia wszystkie ligowe mecze rozgrywała na wyjeździe. Pierwszy mecz w roli gospodarza na stadionie w Stalowej Woli miała rozegrać w ten weekend z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie zostało jednak odwołane i przełożone na inny termin, z powodu zakażenia koronawirusem w szeregach gości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.