Fortuna 1. liga: Trzy punkty zostają w Tychach

W meczu inauguracyjnym 10. kolejkę pierwszej ligi GKS Tychy wygrał 3:1 (2:0) z GKS-em Jastrzębie.

Od pierwszych minut stroną dominującą byli goście, którzy za sprawą Szczepana i Aliego stworzyli dwie groźne akcje bramkowe, z którymi poradził sobie Jałocha. W 11. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Szybką kontrę GKS-u Tychy strzałem głową wykończył Bartosz Biel. Trzynaście minut później gospodarze cieszyli się z kolejnego trafienia. Rzut rożny strzałem z najbliższej odległości wykończył Oskar Paprzycki. Gości stać było tylko na bramkę honorową. W 84. minucie Daniel Rumin strzałem z dystansu, z okolic 20. metra pokonał bramkarza. W doliczonym czasie gry katastrofalny błąd Drazika wykorzystał Dominik Połapa, który po przebiegnięciu kilkunastu metrów trafił do kompletnie pustej bramki. Finalnie, GKS Tychy wygrał 3:1.