Wisła Kraków lepsza od Resovii. Efektowny gol Michała Żyro [Video]

wisła

Facebook/Wisła Kraków

Wisła Kraków wygrała na wyjeździe z Resovią 0:2 w 2. kolejce Fortuna 1.ligi. Ozdobą spotkania był gol strzelony przez Michała Żyro w pierwszej połowie meczu.

Wisła Kraków odniosła premierowe zwycięstwo na pierwszoligowych boiskach. Drużyna prowadzona przez Jerzego Brzęczka wygrała na wyjeździe z Resovią 0:2. Bohaterem piątkowego meczu został Michał Żyro, który w 18. minucie otworzył wynik spotkania.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka padła łupek skrzydłowego, który znakomicie złożył się w polu karnym gospodarzy i strzałem z powietrza zdobył efektowną bramkę. Stojący między słupkami Branislav Pindroch nie miał szans na zaliczenie skutecznej interwencji. W drugiej połowie prowadzenie gości podwyższył Igor Łasicki.

Dla byłego piłkarza Jagiellonii Białystok to pierwszy gol strzelony w nowych barwach. Żyro występuje w klubie z Reymonta od początku sezonu 2022/2023. W przeszłości grał także m.in. w “Dumie Podlasia”, Piaście Gliwice, Legii Warszawa, czy angielskim Wolverhampton.

Wisła Kraków po wpadce w pierwszej kolejce i domowym remisie z Sandecją Nowy Sącz (0:0), zainkasowała ważne trzy punkty, pozwalające budować pozycję w ligowej tabeli. Nie od dziś wiadomo, że celem spadkowicza jest szybki powrót do PKO BP Ekstraklasy.

W następnej serii gier Wisła zagra u siebie z pretendentem do awansu – Arką Gdynia. Początek meczu w sobotę, 30 lipca o godzinie 17:30.