ME U-21: Miłe złego początki

W drugim meczu grupy A Włochy pokonały Hiszpanię 3:1. Dla zwycięzców dwa razy trafił Chiesa i raz Pellegrini ,a dla Hiszpanów Ceballos.

Po meczu Polska – Belgia przyszedł czas na hit grupy A. Do gry wkroczyły potęgi europejskiej piłki. Przeciwnikiem Włochów, którzy byli gospodarzami turnieju była drużyna Hiszpanii. Jedna i druga drużyna ze swoimi największymi gwiazdami w składzie. W drużynie Italii między innymi Chiesa, Kean, Zaniolo, czy Barella. Z drugiej strony nie mniej znane gwiazdy takie jak Ceballos, Vallejo, Fabian Ruiz oraz Borja Mayoral. Patrząc na składy nie można się dziwić, że te drużyny są wymieniane w gronie faworytów całego turnieju. Reprezentacja z Półwyspu Iberyjskiego podczas poprzednich mistrzostw rozgrywanych w Polsce doszła aż do finału, gdzie musiała uznać wyższość Niemców.

W 9. minucie meczu oglądaliśmy być może bramkę tego turnieju, a na pewno mocnego kandydata do tego tytułu. Fantastycznym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Ceballos, który na co dzień występuje w Realu Madryt. W 36. minucie indywidualną akcją popisał się Chiesa, ogromny błąd popełnił bramkarz, który powinien do końca pilnować swojego bliższego słupka.

W 64. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie w tym meczu. Zamieszanie w polu karnym, a najlepiej zachował się Chiesa, dla którego to był drugi gol tego wieczoru. W 81. minucie po konsultacji VAR sędzia zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla Włochów. Przewinił Soler, który przytrzymywał Pellegriniego. Do piłki podszedł sam poszkodowany i bardzo pewnym strzałem podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Włochy pokonują Hiszpanię 3:1 i zostają liderem grupy A po pierwszej kolejce. W następnej kolejce Włosi podejmą reprezentację Polski(19 czerwca 21:00), natomiast przeciwnikiem Hiszpanii będzie Belgia(19 czerwca 18:00)

16 czerwca 2019, grupa A, Mistrzostwa Europy U-21, Stadio Renato Dall’Ara(Bolonia)

Włochy – Hiszpania 3:1 (1:1)

Chiesa 36’ , 64’ , Pellegrini 82’ – Ceballos 9’

Włochy: Meret – Calabresi, Mancini, Bonifazi(88’ Bastoni), Dimarco – Pellegrini, Mandragora, Barella – Chiesa, Kean(60’ Cutrone), Zaniolo(43’ Orsolini)

Hiszpania: Simon – Aguirregabiria, Vallejo, Mere, Caricol – Zubeldia(67’ Fornals), Soler, Ceballos, Ruiz(46’ Merino), Oyarzabal(85’ R. Mir) – Mayoral

Żółte kartki: Calabresi, Zaniolo, Mandragora, Orsolini – Vallejo, Soler

Sędzia: Serdar Gozubuyuk (Holandia)