Michniewicz: Niepotrzebna była nerwowa końcówka

Czesław Michniewicz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski U-21 na inaugurację młodzieżowych mistrzostw Europy sprawiła nie lada niespodziankę ogrywając kadrę Belgii U-21 (3:2). – Przede wszystkim byliśmy skuteczni i potrafiliśmy zniwelować atuty Belgów – mówił Czesław Michniewicz.

Selekcjoner naszej kadry podkreśla, że udało się przeciwstawić silnym Belgom, których atutami są zwłaszcza rozgrywanie akcji skrzydłami i środkiem pola. – Belgowie nada grają w turnieju i nie można ich skreślać. Nie mogę powiedzieć w czym nasz przeciwnik był słabszy, bo byłoby to złe z mojej strony. Spodziewaliśmy się bardzo groźnych akcji skrzydłami i środkiem pola, ale te atuty w postaci szybkich zawodników nie były aż tak bardzo widoczne. Asekurowaliśmy się nawzajem, co przyniosło zamierzony efekt – powiedział na konferencji pomeczowej Czesław Michniewicz.

Wydawało się, że po dosyć szybko straconej bramce i oddaniu inicjatywy rywalowi, reprezentacja Polski nie zdoła odrobić strat. Stało się inaczej, dzięki skuteczności Szymona Żurkowskiego, Krystiana Bielika oraz Sebastiana Szymańskiego. – W ten mecz włożyliśmy mnóstwo wysiłku i mądrości. W każdej rywalizacji trzeba mieć trochę szczęścia, a my dzisiejszego wieczoru mieliśmy wszystko. Ciężko przygotowywaliśmy się do mistrzostw Europy i udanie rozpoczęliśmy ten turniej. Przede wszystkim byliśmy skuteczni i potrafiliśmy zniwelować atuty Belgów, którzy mieli świetny początek. Później z upływem czasu to my dochodziliśmy do głosu. Szybko wyrównaliśmy, a później dwukrotnie pokonywaliśmy bramkarza rywali. Niepotrzebna była nerwowa końcówka, bo Belgowie strzelili gola po rzucie rożnym. Świetnie rozegrany stały fragment gry. Spotkanie zbliżało się ku końcowi i dowieźliśmy korzystny rezultat do końca – tłumaczył selekcjoner.

Kolejnym przeciwnikiem będą Włosi, którzy pokonali Hiszpanię (3:1). – Już dużo wcześniej wiedzieliśmy z kim zagramy i naszą taktykę dobieraliśmy pod kolejność rywali. Analizowaliśmy dogłębnie grę Belgów, teraz mamy starcia z Włochami i Hiszpanami. Nasi kolejni przeciwnicy mają konstelację gwiazd. Takiej kadry nie mieli dawno. Będziemy jednak odpowiednio przygotowani, mamy swoich ludzi na meczach przeciwników. Będziemy patrzeć na ich system gry i mamy jeszcze trochę czasu. Wracając do rozbudzonych nadziei – u nas nic się nie zmieniło. Jesteśmy tacy sami, twardo stąpamy po ziemi. Mamy w sobie pokorę, szanujemy trzy punkty i rywala. Przed nami kolejne trudne mecze, ale nie obawiamy się ich. To dla nas przygoda życia. By ją przeżyć wszyscy pracowaliśmy. Od zawodników po sztab szkoleniowy. – zakończył Michniewicz.

źródło: Łączy Nas Piłka / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi