ME U-21: Hiszpania zwycięzcą

Hiszpania nowym mistrzem Europy do lat 21.

Reprezentacja Hiszpani do lat 21. została nowym mistrzem Europy. W wielkim finale podopieczni Luisa de la Fuente wygrali z Niecmami 2:1.

Mecz nie miał zdecydowanego faworyta. Wiele osób uznawało, że większe szanse na zwycięstwo ma Hiszpania, ponieważ ma po prostu lepszych zawodników. Taka teoria mogła być jednak zgubna, bo tak samo wszyscy sądzili w 2015 roku, gdy te drużyny także spotkały się w wielkim finale. Niemcy wszystkich wtedy zaskoczyli i wygrali 1:0, dziś chcieli powtórzyć ten wyczyn.

Hiszpanie pierwszy raz groźnie zaatakowali 8. minucie i od razu wyszli na prowadzenie. Fabián Ruiz przejął piłkę w środku pola, popędził z nią w stronę szesnastki, uderzył z dystansu i nie dał szans bramkarzowi. Chwilę później odpowiedzieli Niemcy. W polu karnym z futbolówką znalazł się Benjamin Henrichs, jednak trafił w boczną siatkę. Po upływie dwóch kwadrans podopieczni Luisa de la Fuente mogli podwyższyć prowadzenie, ale Ruiz z rzutu wolnego kopnął tuż nad bramką. Swoją kolejną okazję mieli też obrońcy tytułu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym główkował Suat Serdar, nie zagroził on jednak hiszpańskiej bramce. Do przerwy Hiszpania prowadzia z Niemcami 1:0.

Na początku drugiej połowy Hiszpanie mogli strzelić drugiego gola, ale Alexander Nübel pewnie złapał piłkę po strzale Daniego Olmo. W 63. minucie próbę doprowadzenia do remisu na swoje barki wziął Nadiem Amiri, jednak fatalnie kopnął w trybuny. Niewykorzystana okazja zemściła się na Niemcach, bo chwilę później Hiszpania podwyższyła prowadzenie. Sprzed pola karnego strzelił Ruiz, Nübel fatalnie wypluł piłkę przed siebie, dopadł do niej Olmo, podciął piłkę nad golkiperem i trafił do siatki. Kwadrans przed końcem kolejną bramkę na tym turnieju mógł zdobyć Luca Waldschmidt, jednak uderzył prosto w Antonio Sivere. Zostało dwie minuty do końca meczu Niemcom udało się strzelić bramkę kontaktową za sprawą Amiriego, ale by doprowadzić do remisu zabrakło czasu i ostatecznie Hiszpania pokonała Niemców 2:1.

To zwycięstwo dało Hiszpanom upragniony tytuł mistrzów Europy do lat 21. Jest to zasłużone zwycięstwo, bo mimo, że Niemcom pod koniec udało się strzelić gola kontaktowego to Hiszpanie nie spanikowali po stracie bramki, grali do końca spokojnie i udało im się utrzymać korzystny wynik. Ogólnie cały mecz finałowy Hiszpania zagrała wyrachowanie, mieli przewagę przez 90 minut i nie dali się jakoś konkretnie poza straconą bramką zaskoczyć. Zasłużony triumf nowych mistrzów Europy.