ME U-21: Niemcy coraz bliżej awansu do półfinału

Niemcy rozgromili Serbów i są coraz bliżej awansu do półfinału.

UEFA EURO U21 (Twitter)

Piłkarze reprezentacji Niemiec  do lat 21 pokonali swoich rówieśników z Serbii 6:1 i są coraz bliżej awansu do półfinału. Hattrickiem popisał się Luca Waldschmidt, swoje trafienia dołożyli też Marco Richter i Mahmoud Dahoud.

Na tym meczu bardzo zależało obu drużynom, szczególnie Serbom, którzy jeśli chcieli jeszcze marzyć o awansie musieli go wygrać. Dla naszych sąsaidów zwycięstwo też byłoby cenne, bo zdobycie dziś trzech punktów praktycznie zapewniło by im awans.

Od początku meczu do ataku ruszyli Niemcy. W 10. minucie sprzed pola karnego strzelał Florian Neuhaus, ale minimalnie się pomylił. Następna akcja podopiecznych Stefana Kuntza zakończyła się golem. Levin Öztunali zagrał prostopadle w pole karne, tam Marco Richter wyszedł sam na sam z bramkarzem, podciął nad nim piłkę i trafił do siatki. Po upływie dwóch kwadransów pierwszej połowy było już 2:0. Z prawej strony pola karnego z piłką znalazł się Richter, podał pod bramkę do Lucii Waldschmidta, a ten bez problemu umieścił piłkę w bramce. W 37. minucie spotkanaia pomocnik Freiburga strzelił drugiego gola, gdy minął obrońcę, przedostał się w pole karne i trafił tuż przy słupku. Przed przerwą bramkę mógł jeszcze zdobyć Öztunali, jednak futbolówka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Do przerwy Niemcy prowadzili z Serbią 3:0.

Na początku drugiej połowy okazję na podwyższenie prowadzenia dla Niemców miał Adiem Amiri, ale minimalnie przestrzelił. Pomocnik Hoffenheim ponownie strzelał w 64. minucie, tym razem kapitalną interwencją po jego strzale popisał się Boris Radunović. Niemcy atakowali, aż w końcu udało im się strzelić czwartą bramkę. Mahmoud Dahoud dopadł do bezpańskiej piłki, ograł obrońcę i pięknym uderzeniem zza pola karnego trafił do siatki. Dziesięć minut przed końcem meczu, pomocnik Borussii do bramki dołożył asystę, gdy obsłużył podaniem Waldschmidta, pomocnik Freiburga zwodem minął obrońcę i po rękach bramkarza trafił do siatki, tym samym kompletując hattricka. Chwilę później wreszcie zaatakowali Serbowie. W polu karnym faulowany był Lazar Ranđelović i sędziemu nie pozostało nic jak wskazać na wapno. Do futbolówki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Andrija Živković i pewnie trafił. Nie był to ostatni gol w tym meczu, bo w doliczonym czasie gry swoje trafienie dołożył Arne Maier, który pięknym strzałem z dystansu nie dał szans bramkarzowi.

Ostatecznie Niemcy pokonali Serbów 6:1, zanotowali drugie zwycięstwo i są coraz bliżej awansu do półfinału Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Oczywiście wszyscy mogli się tego spodziewać, ale raczej nikt nie pomyślał, że przyjdzie im to tak łatwo. Serbowie, którzy mieli być ich głównym rywalem w walkce o awans, po porażce z Austrią dziś zagrali jeszcze gorzej, nie mają już praktycznie żadnych szans na awans i możemy ich uważać za największe rozczarowanie tego turnieju.