ME U-21: Rumuni rozgromili Chorwatów

Reprezentacja Rumunii U-21 niespodziewanie rozgromiła Chorwację 4:1.

UEFA.com DE (Twitter)

Reprezentanci Rumunii U21 pokonali rówieśników z Chorwacji 4:1. Bramki dla Rumunów zdobyli George Puscas, Ianis Hagi, Tudor Băluță i Adrian Petre. Gola honorowego dla Chorwacji zdobył Nikola Vlašić.

Obie drużyny mają małe szanse na awans z grupy bo o to mają walczyć Anglia i Francja. W mediach obu krajów głównie mogliśmy czytać, że celem jest jak najlepsze zaprezentowanie się, jeśli się uda awansować z grupy to będzie to świetny wynik, jeśli nie to nikt ubolewał nie będzie.

Pierwszy strzał w tym meczu zobaczyliśmy w 3. minucie. George Puscas dobiegł do prostopadłej piłki, uderzył z ostrego kąta, futbolówka wpadła pod nogami Josipa Posaveca, ale chorwacki bramkarz zdołał zatrzymać ją przed linią bramkową. Chwilę później Rumunii mieli rzut karny. Filip Benković zagrał ręką w polu karnym, a sędzia po analizie VAR wskazał na wapno. Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł Puscas i pewnym strzałem wyprowadził swoją reprezentację na prowadzenie. W 14. minucie było już 2:0. Ponownie strzelał Puscas, Benković wybił piłkę z linii bramkowej, dopadł do niej Ianis Hagi i umieścił futbolówkę w pustej bramce. Chorwaci nie złożyli broni i zdobyli bramkę kontaktową. Nikola Vlašić przejął źle zagraną futbolówkę, uderzył sprzed pola karnego i po rękach Ionuta Radu trafił do siatki. W doliczonym czasie gry Rumunii ponownie mogli wyjść na dwubramkowe prowadzenie. W dużym zamieszaniu w polu karnym strzelał Andrei Ivan, który jednak minimalnie się pomylił i do przerwy Rumunia prowadziła z Chorwacją 2:1.

Na początku drugiej połowy Rumuni mogli podwyższyć prowadzenie, ale Hagi strzelił w poprzeczkę z rzutu wolnego. W 66. minucie udało im się jednak zdobyć kolejną bramkę. Borna Sosa zagrał wprost pod nogi Tudora Băluțy, ten minął obrońę, uderzył i trafił tuż przy słupku. W końcowych minutach meczu Chorwaci mogli zdobyć bramkę kontaktową, lecz Radu popisał się świetną interwencją po strzale Roberta Muricia z rzutu wolnego. Nie udało się zodbyć bramki kontakowej Chorwatom, a udało się strzelić czwartą bramkę Rumunom. Cristian Manea podał pod bramkę, tam nogę dołożył Adrian Petre i podwyższył prowadzenie swojej reprezentacji. Ostatecznie Rumunia rozgromiła Chorwację 4:1.

18.06.2019, 1. kolejka UEFA Euro 2019 Italy&San Marino U21, San Marino Stadium Serravalle

Rumunia U21 – Chorwacja U21 4:1 (2:1)

George Puscas 11′ (k), Ianis Hagi 14′, Tudor Băluță 66, Adrian Petre 90+3′ – Nikola Vlašić 18′

Rumunia: Ionut Radu – Cristian Manea, Ionuț Nedelcearu, Alex Pașcanu, Florin Ștefan – Tudor Băluță, Alexandru Cicâldău, Dennis Man (Darius Olaru 84′), Ianis Hagi, Andrei Ivan (Florinel Coman 72′) – George Puscas (Adrian Petre 88′)

Chorwacja: Josip Posavec – Filip Uremović, Filip Benković, Nikola Katić, Borna Sosa – Nikola Vlašić, Ivan Šunjić, Nikola Moro (Luka Ivanušec 68′) – Alen Halilović (Robert Murić 77′), Josip Brekalo (Domagoj Bradarić 14′), Antonio Jakoliš

Żółte kartki: Dennis Man, Alex Pașcanu, Alexandru Cicâldău – Antonio Jakoliš

Sędzia: Bobby Madden