Liga Narodów: Bułgaria liderem. Cypr szczęśliwie wygrywa

W spotkaniach Dywizji C Bułgaria odniosła swoje drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując Norwegię 1:0 (0:0). Spotkanie Cypru ze Słowenią w Nikozji zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1 (0:0).

Bułgaria i Norwegia wygrały swoje poprzednie spotkania, więc ich bezpośrednia konfrontacja była meczem o fotel lidera 3. grupy Dywizji C. Gospodarze zdołali wywalczyć w Sofii trzy punkty, choć skandynawska drużyna stworzyła sobie nieco więcej sytuacji. To jednak Radoslav Vasiliev, napastnik stołecznej Slavii, w 58. minucie wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła i uderzeniem głową skierował piłkę do siatki. Ogółem Norwegowie oddali cztery celne strzały na bramkę, przy zaledwie dwóch uderzeniach gospodarzy. Mecz nie był zatem (oględnie mówiąc) trzymającym w napięciu widowiskiem. Bułgaria kończyła mecz w przewadze jednego zawodnika, bo w 88. minucie Havard Nordveit otrzymał od sędziego Daniela Stefańskiego drugą żółtą kartkę. Obrońcy Hoffenheim udało się skompletować “żółtka” w ciągu dziewięciu minut.

Cypr i Słowenia walczyły o pierwszą zdobycz punktową w Lidze Narodów. Gospodarze do przerwy mieli przewagę, ale nie potrafili przekuć jej na zdobycze bramkowe. Piłkarze Rana Ben Shimona w przeciwieństwie do rywali starali się dłużej utrzymywać przy piłce. W drugiej połowie to Słowenia wreszcie zaatakowała odważniej wyszła na prowadzenie po golu Roberta Bericia w 54. minucie. Gospodarze odpowiedzieli w 69. minucie za sprawą trafienia napastnika FC Kopenhaga, Pierosa Sotiriou. Dwadzieścia minut po golu wyrównującym, dzięki bramce samobójczej Cypr objął prowadzenie. Nieszczęśnikiem okazał się 22- letni Petar Stojanović.

9.09.2018 r., Liga Narodów, Dywizja C, grupa 3.

Bułgaria – Norwegia 1:0 (0:0)