Eliminacje do Mistrzostw Świata, Grupa H: Rosja już bez Czerczesowa remisuje z Chorwacją

Swoje zmagania w grupie H już dzisiaj rozpoczęli reprezentanci Malty, Cypru, Rosji, Chorwacji, Słowenii i Słowacji.

Jako faworytów grupy H od początku typowano Chorwatów i Rosjan. Ci w bezpośrednim starciu jednakże zawiedli, ponieważ starcie zakończyło się bezbramkowym remisem. Emocji nie brakowało, ale za każdym razem studzili je golkiperzy, którzy dziś byli w fenomenalnej dyspozycji. W 16′ minucie Dominik Livakovic popisał się przyzwoitą obroną zatrzymując strzał, jaki oddał Arsen Zakharian. Piłka po uderzeniu z głowy zmierzała pod poprzeczkę, ale bramkarz rzucił się i zatrzymał ją w pięknym stylu. Pod koniec pierwszej połowy Ivan Perisić nieznacznie pomylił się przy strzale i piłka powędrowała obok prawego słupka. Po wznowieniu gry Zakharian znowu mógł wyprowadzić Rosjan na prowadzenie, ale jego mocne uderzenie obronił chorwacki golkiper. Pod koniec spotkania Igor Diveyev uderzył ponad poprzeczką, a Anton Zabolotnyi z bliskiej odległości huknął z woleja w stronę bramki. W fenomenalnej dyspozycji dzisiejszego wieczoru był jednak Dominik Livaković i to on uratował remis swoim kolegom.

Stadion Łużniki, Moskwa

Rosja – Chorwacja 0:0

W drugim meczu grupy H Słoweńcy już w pierwszej minucie spotkania mogli zaskoczyć Słowaków. Miha Blazic huknął na bramkę, ale bramkarz obronił jego strzał. W 19′ minucie piłka po strzale z rzutu wolnego Sandi Lovricia nieznacznie poszybowała nad poprzeczką. Trzynaście minut później to Słowacy jednak cieszyli się z bramki. Robert Bozenik zagłówkował z bliska w lewą stronę bramki, po dobrym dośrodkowaniu, które wykonał Vladimir Weiss. Ivan Schranz kilka minut później mógł podwyższyć prowadzenie, ale piłka odbiła się od słupka. Słoweńcy nie mogli tak tego zostawić i odpowiedzieli tuż przed przerwą. Josip Ilicic posłał podanie w pole karne a Petar Stojanovic zachował zimną krew i pokonał golkipera rywali. Po zamianie stron Juraj Kucka uderzył głową w poprzeczkę bramki. Gdyby nie to, bramkarz byłby bezradny. W 59′ minucie Sandi Lovric zaprzepaścił świetną okazję próbując strzelać na bramkę z krawędzi pola karnego. Marek Rodak wspaniale obronił piłkę, który wpadłaby w prawy górny róg bramki. Po chwili Milan Skriniar zamykał podanie z rzutu wolnego, które zagrywał Marek Hamsik, ale jego strzał głową z bliskiej odległości przeleciał tuż ponad poprzeczką. W tym meczu nie wydarzyło się nic więcej. 1:1!

Stadion Stožice, Ljubljana

Słowenia – Słowacja 1:1

Stojanovic 42′ – Bozenik 32′

Lekką niespodziankę sprawili za to reprezentanci Malty. Wygrali oni u siebie z Cyprem 3:0. Cypryjczycy jednakże przez większość spotkania musieli radzić sobie w dziesiątkę, po tym jak jeden z zawodników otrzymał czerwoną kartkę.