Eliminacje do Mistrzostw Świata: Jedno zwycięstwo i dwa remisy w grupie G

Walka o awans w grupie G wygląda fascynująco. Po 4. kolejkach przoduje Turcja, jednakże z zaledwie punktem przewagi nad Norwegią, Holandią czy Czarnogórą.

Holenderscy kibice byli ciekawi pojedynku z Norwegią nie tylko ze względu na Haalanda, ale także na debiut nowrgo-starego szkoleniowca – Louisa van Gaala. Trzeba przyznać, że pierwszy mecz pod wodzą wracającego z emerytury szkoleniowca nie był tragiczny, ale.. Zawsze mogło być lepiej. Strzelanie w Oslo rozpoczął nie kto inny jak Erling Haaland. Piłka znalazła go w polu karnym, a napastnik nie zwykł marnować takich okazji. Holendrzy mogli wyrównać już po dwóch minutach, jednakże uderzenie głową Cody’ego Gakpo wybił norweski obrońca. W 37′ minucie drużyna ze Skandynawii nie mogła nic poradzić na precyzyjne uderzenie Davy’ego Klaasena. W drugiej połowie wyborowy strzelec BVB mógł zapewnić zwycięstwo swojej drużynie, jednakże piłka po strzale z półdystansu obiła słupek! 1:1!

Ullevål Stadion, Oslo

Norwegia – Holandia 1:1

Haaland 20′ – Klaasen 37′

Turcy po kompletnie nieudanym EURO chcieli zmazać plamę i kontynuować dobrą pasję w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Po 30 minutach meczu wydawało się, że mają spotkanie pod kontrolą. Prowadzili wówczas 2:0 po trafieniach Cengiza Undera i Yusufa Yaziciego. Wydawało się, że nawet gol Adama Marusicia z 40 minuty nie zaburzy sumiennej pracy “Gwiazd Półksiężyca”. Nic bardziej mylnego. 97 minuta spotkania, do rzutu wolnego podchodzi Risto Radunovic. Przymierza precyzyjnie i… pokonuje Altaya Bayindira! W ostatniej akcji meczu Czarnogórcy wyszarpują remis.

Vodafone Park, Stambuł

Turcja – Czarnogóra 2:2

Under 9′, Yazici 31′ – Marusic 40, Radunovic 90+7′

W Rydze odbyło się spotkanie outsiderów grupy. Łotwa uniesiona remisem z Turcją w ostatniej kolejce eliminacji przed EURO pokonała dosyć pewnie Gibraltar 3:1. Dwa gole dla Łotyszów strzelił doskonale znany polskim boiskom Vladislavs Gutkovskis, zaś bramki strzegł Pavels Steinbors.