LE: Wielki pogrom na Pizjuan, porażka Krasnodaru

Marca

W czwartkowy wieczór rozegrano trzecią kolejkę fazy grupowej Ligi Europy. W grupie L zmierzyły się ze sobą Sevilla z Akhisar Belediye, oraz St. Liege z Krasnodarem. W pierwszym meczu gospodarze rozgromili Turków aż 6:0! W drugim meczu ekipa St. Liege do samego końca walczyła o triumf w celu dalszej walki o wyjście z grupy. Cel ten udało im się zrealizować, bowiem pokonali oni przybyszy z Rosji 2:1.

W tym momencie każda z trzech ekip ma po 6. punktów. Na czele jest Sevilla, która ma najlepszy bilans bramkowy, następnie Krasnodar i St. Liege. Drużyna z Turcji nie ma żadnego punktu, a ich awans wydaje się być już tylko marzeniem.

Już od pierwszych minut mogliśmy zobaczyć na czyich warunkach będzie się toczyło to spotkanie. Szybka kombinacyjna gra to styl na jaki postawił Pablo Machin. Już w 7. minucie dało rezultat w postaci bramki Roque Mesy. Wykorzystał podanie od Luisa Muriela i pięknym strzałem pokonał bramkarza gości. Nie minęło 120 sekund, a na tablicy wyników było 2:0! Faulowany w polu karnym został Alex Vidal. Rzut karny na gola zamienił nie kto inny jak Pablo Sarabia. Goście próbowali pojedynczymi zrywami przedostać się pod bramkę Valclika, ale defensywa Sevilli na za wiele im nie powtarzała. Dobrą okazję na gola miał także Quincy Promes. Niestety w ostatniej chwili ubiegł go jeden z obrońców i zażegnał zagrożenie pod polem karnym gości. W 35. minucie holender dopiął swego. Uderzeniem z przewrotki pokonał golkipera rywali. Warto zaznaczyć, że ten pogubił się w tej sytuacji, przez co piłka odbiła się od niego i wpadła do bramki. Do przerwy 3:0.

W drugiej połowie Sevilla podwoiła wynik z pierwszej części. Najpierw w 50. minucie Luis Muriel oddał mocny celny strzał z około 25. metra. Bramkarz był bez szans. Dobrą okazję na gola honorowego miał Josue, zmienił kąt lotu piłki po strzale kolegi, ale mimo to Valcik zdołał sobie z tym poradzić. W 60. minucie dublet zaliczył Promes. Z łatwością ograł obrońców i ustawił wynik na 5 z przodu. Chwilę później Gabriel Mercado wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Błąd popełnił golkiper, który zbyt daleko wybiegł do tego dośrodkowanie co wykorzystał Argentyńczyk. Do końca regulaminowego czasu gry wynik na tablicy nie uległ zmianie.

Sevilla – Akhisar Belediye 6:0 ( 3:0 )

Roque Mesa 7′, Pablo Sarabia 9′(k.), Quincy Promes 35′, 60′, Luis Muriel 50′, Gabriel Mercado 67′

W drugim meczu tej grupy Standard Liege walczył o punkty w Krasnodarem.

Goście przejęli inicjatywę w tym meczu i za wszelką cenę dążyli do objęcia prowadzenia. Swoją przewagę udokumentowali dopiero w 39. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się brazylijski napastnik Ari. Krasnodar mimo remisowego posiadania piłki oddał znacznie więcej strzałów, co przyczyniło się do objęcia prowadzenia.

W drugiej części spotkania gospodarze całkowicie odwrócili losy tego meczu, a także układ tabeli, co w tym przypadku ma duże znaczenie. Najpierw gola wyrównującego zdobył w 47. minucie Renaud Emond. Na bramkę dającą zwycięstwo musieliśmy czekać aż do samego końca, bowiem w doliczonym czasie gry Konstantinos Laifis dał popis swoich piłkarskich umiejętności.

Standard Liege – Krasnodar 2:1 ( 0:1 )