Liga Europy: Benfica rozbija Standard w grupie Lecha Poznań

Onet

Nie dała rywalom większych szans Benfica wygrywając pewnie aż 3:0. W grupie D wraz z Rangers Portugalczycy budują sobie spokojną przewagę nad resztą. Obie bowiem mają komplet punktów przy zerowym dorobku ekipy z Poznania. 

Patrząc na statystyki, jasno widać pełną dominację Benfici Lizbona w tym spotkaniu. W rzeczywistości mecz nie układał się aż tak kolorowo i strzelanie rozpoczęli dopiero w drugiej połowie. Oto w 48’minucie w polu karnym nieprzepisowo zahaczany od tyłu przez był Waldschmidt. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował w tej sytuacji jedenastkę. Chwilę później ekipa z Lizbony mogła cieszyć się już z otwarcia wyniku, bowiem lekkim acz pewnym strzałem do bramki Standardu trafił Pizzi. Kwadrans później arbiter znów musiał wskazać na “wapno”. Tym razem winowajcą był Collins Fai, a katem drużyny z Liege został faulowany we wcześniejszej sytuacji Gian-Luca Waldschmidt. Niemiec potężnym strzałem w prawy róg bramki pozbawił jakichkolwiek szans bramkarza gości i podwyższył wynik na 2:0. 

Ostatnim aktem w myśl zdobyczy bramkowej tego spotkania był przepiękny strzał Pizziego. Z krawędzi pola karnego zakręcił niemalże stojącą piłkę, niejako przerzucając Vlachodimosa. Futbolówka trafiła blisko prawego okienka bramki. 

Benfica Lizbona 3 : 0 Standard Liege

49′ (k.), 76′ Pizzi, 66′ Waldschmidt – 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *