Liga Europy: Lazio triumfuje na Stade Vélodrome

skysports.com

Olympique Marsylia zagrała poniżej oczekiwań i bez większej walki oddała trzy punkty włoskiemu Lazio po porażce 1:3.

Błędy w defensywie, proste straty i brak pomysłu w ataku – Olympique Marsylia nie miała jakichkolwiek argumentów w starciu z Lazio. Publiczność zgromadzona na opustoszałym w połowie Stade Vélodrome obejrzała pozbawione większych emocji jednostronne spotkanie, choć wynik był zdecydowanie najniższym możliwym wymiarem kary.

Już sam początek zwiastował kiepskie czasy zespołu Rudiego Garcii. Lazio objęło prowadzenie po dziesięciu minutach. Defensorzy francuskiej drużyny nie upilnowali Wallace’a, który skierował piłkę głową do siatki. Duży błąd popełnił również Steve Mandanda. Bramkarz Marsylii źle przewidział trajektorię lotu futbolówki i wyskoczył do piąstkowania za strzelcem bramki.

W przeciągu kilkunastu następnych minut, bramka Marsylii była szturmem atakowana przez Włochów. Co rusz nadarzała się świetna okazja. Piłka jednak nie słuchała piłkarzy Lazio. Najbliżej podwyższenia wyniku był Martin Caceres z osiemnastej minucie, gdy wykończył długie podanie strzałem minimalnie niecelnym tuż obok bramki. Lazio przeważało w każdym aspekcie, również w posiadaniu piłki. Gospodarze oczekiwali na błąd i szybkie kontrataki, lecz te nie nadchodziły.

Zmiana stron nie spowodowała nowego rozdania. Gra toczyła się w podobny sposób. Kwadrans po wznowieniu gry ze środka boiska, Felipe Caicedo wyszedł na czystą pozycję po doskonałym prostopadłym podaniu kolegi i strzelił drugiego gola. Od tego momentu Lazio uspokoiło grę, zawęziło szyki obronne i grało na utrzymanie wyniku. Atak pozycyjny Marsylii był całkowicie bezbarwny, jak każdy inny aspekt gry drużyny z południa Francji. Dimitri Payet spowodował głośną wrzawę w samej końcówce. Gwiazdor Euro 2016 znakomicie uderzył z rzutu wolnego i strzelił kontaktowego gola. Cała drużyna automatycznie ruszyła zaciekle do ataku. Odkrycie się Marsylii ułatwiło sprawę Lazio. Równo z upływem regulaminowego czasu gry, Adam Marusić uciszył publikę fantastycznym strzałem w okienko i na tablicy świetlnej pojawił się wynik 1:3, który utrzymał się do końcowego gwizdka.

Sytuacja w grupie H wygląda następująco na półmetku rozgrywek: Eintracht Frankfurt z kompletem punktów zajmuje pierwszą lokatę. Sześć punktów daje Lazio drugie miejsce. Dzięki lepszemu bilansowi bramek, Marsylia wyprzedza Apollon i zajmuje trzecie miejsce z jednym punktem.

Olympique Marsylia – S.S. Lazio 1:3 (0:1)
0:1 – Wallace (10.)
0:2 – Felipe Caicedo (59.)
1:2 – Dimitri Payet (86.)
1:3 – Adam Marusić (90.)

Olympique Marsylia: Mandanda – Sakai, Rami, Kamara, Amavi (80. Sarr) – Luiz Gustavo, Strootman – Sanson (66. Njie), Payet, Ocampos – Mitroglou (66. Germain)

S.S. Lazio: Strakosha – Wallace, Acerbi, Radu – Caceres, Parolo, Leiva (48. Marusić), Milinković-Savić, Lulić (62. Berisha) – Caicedo (74. Cataldi), Immobile

Sędzia: Jesús Gil (Hiszpania)