Grupa D: Zwycięstwa faworytów

Źródło: UEFA.com

Szwajcaria skromnie pokonała Gruzję 1:0, a Dania rozbiła 6:0 Gibraltar w meczach grupy D eliminacji EURO 2020.

Dania mierzyła się przed własną publicznością z najsłabszą drużyną grupy. Jak to zwykle w takich meczach bywa im szybciej strzelony gol tym lepiej. Strzelanie rozpoczął w 12. minucie Skov ,który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Skov i wyprowadził Duńczyków na prowadzenie w tym meczu. Do przerwy kibice zobaczyli tylko jedną bramkę, ale za to po przerwie Eriksen i spółka dali sporo powodów do radości. Najpierw w 47. minucie Gytkajer dostaje podanie na wolne pole, fatalny błąd popełnia bramkarz, który źle obliczył lot piłki i się z nią minął i napastnikowi Lecha Poznań pozostało umieścić piłkę w bramce. Kilka minut później już było 3:0 Braithwaite wykorzystuje kolejny błąd bramkarza, który nie złapał piłki zagranej wzdłuż bramki. Niecały kwadrans później drugiego gola zdobył Skov. W 85. minucie na swojego gola zapracował Eriksen. Piłkarz Tottenhamu w doliczonym czasie gry ponownie uszczęśliwił swoich kibiców.

W toczącym się równolegle meczu Szwajcaria podejmowała Gruzję. Przed tą serią gier Helweci zajmowali 3. pozycję i aby liczyć się w walce o awans musieli ten mecz po prostu wygrać. Długo bili głową w mur, aż do 77. minuty, kiedy to Itten wykorzystał znakomite dośrodkowanie i zdobył bramkę, która może okazać się bardzo ważna w kontekście awansu.

W grze o awans pozostały już tylko 3 drużyny. Dania, która prowadzi z 15. punktami. Za jej plecami Szwajcaria 14 oczek i Irlandia punktów 12. W ostatniej kolejce tej grupy Szwajcaria podejmie na wyjeździe Gibraltar. Natomiast Irlandia przed własną publicznością podejmie Danię. Te mecze odbędą się w poniedziałek 18. listopada