Grupa H: Zwycięstwa Mołdawi, Francji i Turcji

źródło: twitter.com/SquawkaNews

W meczach 7. kolejki grupy H eliminacji Mistrzostw Europy 2020 nie padło wiele bramek. Francja, Turcja i Andora wygrali skromnie 1 bramką ze swoimi rywalami.

Eliminacje wkraczają w decydującą fazę. W grupie H walkę o awans toczą 3 drużyny Turcja, Francja i Islandia. O awansie na turniej marzą również w Albanii, ale musieliby wszystko wygrać i liczyć na korzystne dla siebie wyniki, a do tego daleka droga. W Rejkawiku doszło do starcia drużyn bezpośrednio zaangażowanych w walce o awans. Wygrana mogła sprawić, że jedna lub druga drużyna znacząco zbliży się do tego celu. W marcu Mistrzowie Świata bez problemu pokonali rewelację poprzednich Mistrzostw Europy 4:0 po bramkach Umtitiego, Griezmanna, Mbappe i Giroud.

Długo trzeba było czekać na pierwszą i jedyną bramkę w tym meczu. W 66. minucie w polu karnym faulowany był Antoine Griezmann. Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł Olivier Giroud i pewnym strzałem pokonał Halldorssona. Później swoje okazje mieli również Matuidi, który tafił w słupek i wprowadzony z ławki rezerwowych Ben Yedder, którego strzał obronił bramkarz.

W pozostalych meczach grupy H eliminacji Mistrzostw Europy Andora wygrała przed własną publicznością z Mołdawią 1:0. Bramkę na wagę 3. punktów zdobył w 63. minucie Marc Vales. Turcja dopiero w 90. minucie zdołała wyszarpać 3. punkty Albańczykom. Fatalny błąd w komunikacji obrońcy z bramkarzem wykorzystał Tosun. W poniedziałek kolejne mecze tej grupy. Hitem tej serii spotkań będzie mecz Francja – Turcja. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Turcy wygrali z Francuzami 2:0. Rewanż zapowiada się wybornie, bo wiele wskazuje na to, że będzie to mecz o pierwsze miejsce w grupie.

11 październik 2019, 7. kolejka eliminacji Mistrzostw Europy 2020, Laugardalsvollur (Reykjawik)

Islandia – Francja 0:1 (0:0)

Giroud 66′ (k)

Islandia: Halldorsson – Palsson, R. Sigurdsson, Arnason, Skulason – Gudmundsson (15′ Bodvarsson), Sigurjonsson (73′ Finnbogason), Bjarnason, Traustason (81′ A. Sigurdsson) – Sigthorsson, G. Sigurdsson

Francja: Mandanda – Pavard, Varane, Lenglet, Digne – Matuidi, Sissoko, Tolisso – Griezmann, Giroud (78′ Ben Yedder), Coman (88′ Ikone)

żółte kartki: R. Sigurdsson, Sigurjonsson – Giroud, Pavard, Tolisso

sędzia: Gianluca Rocchi

1. Turcja 7 18 15:2
2. Francja 7 18 20:4
3. Islandia 7 12 10:10