Chorwacja górą w hicie grupy E

Chorwaci pokonali Walię i siadają na fotelu lidera grupy E eliminacji Euro 2020.

Źródło: UEFA.com

Wicemistrzowie świata pokonali drużynę z Walii 2:1 i przez minimum kilka następnych dni będą liderem grupy E.

Chorwaci eliminacje do przyszłorocznych Mistrzostw Europy rozpoczęli dosyć słabo. Skromnie pokonali u siebie Azerbejdżan (2:1), z którym chwilowo przegrywali, a parę dni później przegrali na wyjeździe z Węgrami (1:2). Ich dzisiejszy rywale – Walijczycy, zaczęli trochę lepiej. Pokonali u siebie Słowację 1:0 i to był jak na razie ich jedyny mecz w grupie E (w grupie jest tylko 5 drużyn).

Mecz zaczął się po myśli Hrvatski. W 17. minucie Luka Modrić posłał dalekie podanie w stronę pola karnego reprezentacji Walii. Do piłki dobiegł Ivan Perisić i chciał podać do dobrze ustawionego kolegi z drużyny, ale na drodze futbolówki znalazł się obrońca Smoków – James Lawrence, który wbił ją do własnej siatki. Niedługo po przerwie Chorwaci prowadzili już 2:0. W 48. minucie obrońcy reprezentacji Walii zachowali się fatalnie i zamieszanie w polu karnym wykorzystał Ivan Perisić, który przyjął źle wybitą piłkę i pewnie pokonał Wayne’a Hennesseya.

Kontakt z rywalami Walijczycy złapali w 77. minucie. David Brooks oddał strzał z 16. metra, na którego drodze stanął Domagoj Vida. Chorwacki obrońca musnął piłkę głową, ta zmieni lekko tor ruchu i wpadła obok zdezorientowanego Dominika Livakovicia.

08.06.19, grupa E eliminacji do Euro 2020, Stadion Gradski vrt (Osijek)

Chorwacja – Walia 2:1 (1:0)

Lawrence 17′ (bramka samobójcza), Perisić 48′ – Brooks 77′

Chorwacja: Livaković – Barisić, Vida, Lovren, Jedvaj – Brozović, Modrić – Perisić (Skorić 90+3′), Kovacić (Badejl 76′), Brekalo (Pasalić 67′) – Kramarić

Walia: Hennessey – Davies, Lawrence, Mepham, Roberts – James (Matondo 80′), Smith (Brooks 65′), Allen, Wilson – Vaulks (Ampadu 66′) – Bale

Żółte kartki: Brekalo 28′, Jedvaj 50′, Lovren 54′, Vida 69′, Brozović 90+2′ – Bale 48′
Sędzia: Istvan Kovacs (Rumunia)