Gareth Bale: Wygrana z Czechami była kluczowa

Reprezentacja Walii wygrała z Czechami w drugim meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata. Gareth Bale asystował przy golu Daniela Jamesa i nazwał to zwycięstwo “kluczowym” w kontekście wyjazdu na Mundial.

Reprezentacja Walii po nieudanym starcie eliminacji, wywalczyła swoje pierwsze punkty. Gareth Bale po meczu zabrał głos. W rozmowie ze Sky Sports stwierdził, że wygrana ta była “kluczowa” – Nie zaczęliśmy najlepiej meczu z Belgią dlatego tak ważne było odniesienie zwycięstwa. To był ogromny wynik. Pokazaliśmy dużo serca i chęci, aby sprostać bardzo fizycznej drużynie. To było bardzo chaotyczne, szczególnie w drugiej połowie, ale byliśmy gotowi i trzymaliśmy się do końca, a najważniejsze jest to, aby zdobyć to zwycięstwo.

Na ten moment, Walijczycy zajmują 3. miejsce w grupie E, tracąc jeden punkt do Czechów i cztery do Belgii. Mecz z Czechami był dopiero drugim spotkaniem Walijczyków, ale jakże kluczowym – prawdopodobnie to właśnie Czesi będą głównym rywalem Walijczyków w walce o awans. Kwestia pierwszego miejsca wydaje się być jasna, skoro w tej samej grupie jest Belgia.

Kapitan “Smoków” zaznaczył, że potrzebowali tego zwycięstwa – Musimy wygrywać mecze, aby się zakwalifikować i chcemy wygrać każdy mecz. Piłka nożna nie zawsze układa się tak, jak tego oczekujesz. Pagey [tymczasowy menedżer Robert Page] utrzymuje nas w skupieniu pomimo tego, co dzieje się poza boiskiem.To zwycięstwo jest tym, czego potrzebowaliśmy.

Jak wiadomo, w kadrze narastały problemy poza boiskowe. Selekcjoner Ryan Giggs został oskarżony o napaść. Pod jego nieobecność, asystent Robert Page podjął się poprowadzenia sześciu meczów w listopadzie i w tym miesiącu. Jakby tego było mało, w poniedziałek Hal Robson-Kanu, Rabbi Matondo i Tyler Roberts zostali wyrzuceni z kadry po “naruszeniu protokołów”, którego FAW jednak nie chciało ujawnić. Pomimo przeszkód, Walijczycy na boisku dali z siebie wszystko.

Również tymczasowy trener wypowiedział się na temat wyrzuconych zawodników – To sprawa wewnętrzna i już sobie z nią poradziliśmy. Jest tak wiele pozytywów z dzisiejszego występu, że nie chcę o tym mówić. To już się stało, zostało załatwione, zapomniane. Idziemy do przodu.

Robert Page był bardzo zadowolony z ostatniego rezultatu, który jego zdaniem daje ogromne nadzieje na awans – Przychodząc na obóz, będąc chciwymi chcieliśmy czterech punktów [z dwóch meczów], ale absolutnie wzięlibyśmy trzy punkty na początku tego. Z pewnością po wyniku, który mieliśmy w zeszłym tygodniu i po tym, jak Czechy zremisowały z Belgią. Wiedzieliśmy, że zwycięstwo postawiłoby nas w ładnym miejscu w grupie i to absolutnie to zrobiło. 

Reprezentacja Walii to jeden z uczestników tegorocznych Mistrzostw Europy. Podczas ME zmierzy się z Turcją, Włochami oraz Szwajcarią.

Źródło: BBC


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *