Fortuna I liga: Spadkowicz pokonał GKS Jastrzębie

W meczu 30. kolejki Fortuna I ligi ostatnie w tabeli Wigry Suwałki wygrały na swoim boisku 2:0 z GKS-em 1962 Jastrzębie. Bramki dla gospodarzy strzelili Robert Bartczak i Martin Dobrotka.

Pierwsze minuty zwiastowały bardzo łatwe zwycięstwo gości. Wigry w obronie prezentowały się dramatycznie słabo, bardzo łatwo dopuszczając do 100% sytuacji bramkowych Petra Galuškę i Kamila Adamka. Druga sprawa, że GKS nie potrafił tych sytuacji wykorzystać. Zemściło się to stosunkowo szybko. Wigry w pierwszej połowie przeprowadziły w zasadzie tylko dwie konkretne akcje pod bramką rywala. Zaowocowało to dwiema bramkami. Najpierw ładnym strzałem z pierwszej piłki popisał się Robert Bartczak. Futbolówka po rękach Grzegorza Drazika wpadła do bramki. W 35. minucie Bartczak dorzucił piłkę z lewego skrzydła, a Martin Dobrotka powiększył prowadzenie gospodarzy.

W drugiej połowie zawodnicy z Jastrzębia zaatakowali bardziej zdecydowanie. Jan Balawejder nie dał się jednak pokonać. Bramkarz Wigier szczególnie dobrze zaprezentował się w 62. minucie, gdy obronił dobry strzał Bartosza Jaroszka. Z ataków GKS-u niewiele jednak wychodziło. Wigry, zespół teoretycznie dużo słabszy, spokojnie kontrolował losy meczu i nie dał sobie wydrzeć trzech punktów. Nie oznacza to, że goście nie mogli strzelić chociaż honorwej bramki. W 88. minucie piłka po strzale Filipa Karmańskiego trafiła w słupek.

Suwalszczanom, prócz prestiżu, nic to zwycięstwo oczywiście nie daje. Już w czwartek stało się jasne, że Wigry najbliższy sezon spędzą w II lidze. Dla GKS-u dzisiejsza porażka tworzy nowe problemy. Drużynie ze Śląska nie udało się oddalić od strefy spadkowej, nad którą obecnie mają zaledwie dwa punkty straty. W najbliższej kolejce Wigry w piątek o godz. 16:00 zagrają z Odrą Opole. GKS Jastrzębie z kolei czeka w sobotę szalenie trudne zadanie. Na swoim obiekcie podejdą rozpędzone, walczące o bezpośredni awans Podbeskidzie Bielsko-Biała.