PKO Ekstraklasa: Piast wraca na pozycję wicelidera

Piast Gliwice nie odpuszcza. Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali Śląsk Wrocław 1:0 po trafieniu Piotra Parzyszka.

Piast przed tym weekendem wciąż miał matematyczne szanse, by włączyć się do walki o tytuł mistrza Polski. Jednak patrząc czysto realnie – teraz liczy się głównie w grze o wicemistrzostwo. W sobotę Lech Poznań pokonał Legię Warszawa, więc podopieczni Waldemara Fornalika mieli dodatkową motywację, by pokonać Śląsk Wrocław.

Jednak to przyjezdni mieli pierwsi okazję, by rozwiązać worek z bramkami. W szóstej minucie Robert Pich świetnie podaniem odnalazł Przemysława Płachetę. Ten zdecydował się szybko na strzał, lecz niestety był na pozycji spalone. Niecały kwadrans później mogła przyjść odpowiedź Śląska. Tomasz Jodłowiec podał na bok do Sebastiana Milewskiego. Ten jednak przestrzelił z około dwudziestu metrów. W 34. minucie kolejna dobra okazja dla gości. Po rzucie rożnym Frantisek Plach obronił uderzenie Israela Puerto. Piast skutecznie odpowiedział trzy minuty później. Po dobrej akcji w pole karne dośrodkował Martin Konczkowski. Do piłki najwyżej wyskoczył Piotr Parzyszek, który pokonał golkipera rywali.

Do przerwy prowadzili aktualni mistrzowie Polski. Ale trzeba powiedzieć, że pierwsze 45 minut stały na całkiem dobrym poziomie. W drugą część gry to Piast wszedł nieco lepiej. Obiecującą sytuację miał Śląsk w 62. minucie. Do uderzenia doszedł Pich. Jednak wywalczył jedynie rzut rożny. W 82. minucie ponownie szansę miał Milewski. Młodzieżowiec z bliska przymierzył w bramkę rywali. Ale przy okazji był na spalonym.

Piast wygrywa i nadal trzyma tempo Lecha Poznań. Za tydzień podopieczni Waldemara Fornalika podejmą Jagiellonię Białystok. Z kolei Śląsk zagra z Pogonią Szczecin.

5.07.2020, godz. 17:30, 34. kolejka PKO Ekstraklasy

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)

Parzyszek 37′

Piast Gliwice: Frantisek Plach – Martin Konczkowski, Uros Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov – Tomasz Jodłowiec (75′ Patryk Sokołowski), Tom Hateley – Sebastian Milewski (85′ Dominik Steczyk), Kristopher Vida, Jorge Felix – Piotr Parzyszek (76′ Patryk Tuszyński).

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky -Lubambo Musonda, Israel Puerto, Mark Tamas, Dino Stiglec – Jakub Łabojko, Michał Chrapek (75′ Damian Gąska) – Filip Marković (85′ Sebastian Bergier), Robert Pich, Przemysław Płacheta (72′ Piotr Samiec-Talar) – Erik Exposito.

Żółta kartka: Chrapek (Śląsk).