Fortuna 1. Liga: Doświadczony snajper podpisał nową umowę z GKS-em 1962 Jastrzębie

Łączy Nas Piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Wielkimi krokami zbliżamy się do inauguracji rundy wiosennej Fortuna 1. Liga 2020/21. W nadchodzący weekend kibice zobaczą w akcji piłkarzy na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Każdy z uczestników marzy o jak najlepszych wynikach w decydujących starciach. Wśród nich między innymi GKS 1962 Jastrzębie.

Wyżej wspomniany klub podjął dzisiaj bardzo ważną decyzję, a mianowicie o przedłużeniu współpracy z Kamilem Jadachem. Doświadczony snajper postanowił ratyfikować kontrakt, wiążący go z pracodawcą przynajmniej do końca czerwca 2024 roku. Taką czynność prawną należy traktować jako jeden z elementów długofalowej strategii włodarzy śląskiego teamu. Napastnik pełni rolę swoistego “weterana” w kadrze, ponieważ gra w GKS-ie od sezonu 2016/17. Wraz z nim zaliczył między innymi dwa awanse. Jego kapitalna dyspozycja strzelecka w kampanii 2017/18 w znacznym stopniu umożliwiła całej drużynie wywalczyć bezpośrednią promocję do pierwszoligowego poziomu rozgrywkowego. W tamtym czasie Jadach dziesięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Runda jesienna obecnego sezonu nie przyniosła mu tak reprezentatywnych statystyk, bo gracz zanotował jedynie dwie asysty. Wszyscy kibice w Jastrzębiu-Zdroju liczą na jak najszybszą poprawę “liczb” w wykonaniu 30-latka.

Podopieczni Pawła Ściebury już w piątek zagrają z Arką Gdynia. Spróbują oni zrewanżować się popularnym “Arkowcom”, za wysoką porażkę z 1. kolejki. Zespół dowodzony wówczas przez Ireneusza Mamrota wygrał w delegacji 4:0. Dwie bramki zaaplikował wtedy Juliusz Letniowski.

Źródło informacji: oficjalny serwis internetowy GKS-u 1962 Jastrzębie, portal Transfemarkt, własne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *