I liga: Bełchatów lepszy w starciu beniaminków

Stadion Miejski w Grudziądzu

W Bełchatowie w ramach 30. serii spotkań Fortuna I ligi spotkali się dwaj beniaminkowie, którzy walczą o utrzymanie na zapleczu PKO BP Ekstraklasy. Górą w dzisiejszym starciu byli goście.

Wynik meczu już w czwartej minucie otworzył Patryk Winsztal (3 gol). Siedem minut później na 0:2 podwyższył Bartosz Biel (9 bramka). Pięć minut przed zmianą stron kontaktowego gola strzelił Joao Criciuma (11 gol), lecz w drugiej połowie bramek już nie oglądaliśmy i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2. W dziewięćdziesiątej minucie arbiter meczu Łukasz Kuźma pokazał czerwoną kartkę Lukasowi Durisce i podstawowy obrońca Olimpii nie zagra w następnym spotkaniu.

Bełchatowianie dzięki tej wygranej przeskoczyli Olimpię w tabeli i teraz z 39 punktami zajmują dziesiątą pozycję. Natomiast piłkarze z Grudziądza z jednym punktem mniej są na trzynastym miejscu i nad strefą spadkową mają dwa pukty przewagi. Dla gospodarzy była to trzecia kolejna porażka, a dla gości szósty mecz z rzędu bez przegranej.
W następnej kolejce Olimpia zagra w Radomiu z Radomiakiem, a podopieczni Marcina Węglewskiego podejmować będą Termalicę Nieciecza.

05.07.2020, godz. 18:00 Olimpia Grudziądz – GKS Bełchatów 1:2 (1:2)