facebook.com/uefaeuro

W drugim spotkaniu grupy C reprezentacja Niemiec pokonała Ukrainę 2:0. Bramki dla mistrzów świata zdobył w 19 minucie obrońca Shkodran Mustafi oraz w doliczonym czasie doświadczony pomocnik Bastian Schweinsteiger.

Dla obu drużyn pierwszy mecz na Euro 2016 był wielkim wyzwaniem. Niemcy nie prezentowali dobrej formy w meczach spraringowych i byli wielką niewiadomą, z kolei Ukraina w tym roku kalendarzowym wygrywała wszystko. Prowadzenie w 19. minucie meczu objęli jednak mistrzowie świata. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Toniego Kroosa najwyżej w polu karnym wyskoczył Mustafi i pewnym strzałem głową nie dał szans Pjatowowi. Ukraina była bliska wyrównania. Jednak na posterunku był Manuel Neuer lub świetnie spisywali się obrońcy. W 39. minucie przed wyborną okazją stanął Konopljanka, lecz po jego zagraniu z linii bramkowej piłkę zdążył wybić Boateng. W drugiej połowie Ukraińcy próbowali odpowiedzieć, ale wyraźnie było widać, że brakuje im sił. Końcowy kwadrans meczu należał zdecydowanie do Niemców. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się wynikiem 1:0, to wynik podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Bastian Schweinsteiger. Wykorzystał on podanie Ozila i pewnie umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Pjatowa.

Po tym spotkaniu Niemcy zostali liderem gry C, mają tyle samo punktów co Polska, która będzie ich kolejnym rywalem.

Niemcy – Ukraina 2:0 (1:0), Stade Pierre-Mauroy (Lille)

1:0 – Mustafi 19′

2:0 – Schweinsteiger 90+2′

żółte kartki: Konopljanka

sędzia: M. Atkinson (Anglia)

Niemcy: Neuer – Hoewedes, Boateng, Mustafi, Hector – S. Khedira, Kroos – Mueller, Oezil, Draxler (79. Schuerrle) – Goetze

Ukraina: Pjatow – Fedeckij, Chaceridi, Rakickyj, Szewczuk – Sydorczuk, Stepanenko – Jarmolenko, Kowałenko (75. Zinczenko), Konopljanka – Zozulja (66. Sełezniow)