EMŚ: Stevan Jovetić zapewnia zwycięstwo nad Rumunią

Reuters

W meczu “polskiej” grupy E, Czarnogóra pokonała Rumunię 1:0 (0:0) i wciąż jest w grze o miejsce na mundialu w Rosji, mając tyle samo punktów co Dania. Rumunia grała bez determinacji w ataku. Przez cały mecz podopieczni Cristopha Dauma oddali zaledwie jeden celny strzał.

W pierwszej połowie meczu w Podgoricy gospodarze przeważali, ale brakowało potwierdzenia w postaci bramki. Co prawda Jovetić skierował piłkę do siatki po pół godzinie gry, ale był na spalonym. Poprawnie zdobyta bramka przyszła w 75. minucie. Tym samym Stevan Jovetić strzelił siódmego gola w tych eliminacjach. Nowy nabytek Monaco znakomicie ustawił się w linii z obrońcą rywala i wyskakując do dośrodkowania w tempo Marusicia zdobył dla Czarnogóry trzy punkty.

Czarnogóra – Rumunia 1:0 (0:0)
Bramki: 75′ Jovetić

Czarnogóra: Danijel Petković – Filip Stojković, Żarko Tomasević, Stefan Savić, Adam Marusić – Nikola Vukcević, Mirko Ivanić (69′ Stefan Mugosa) – Marko Vesović, Stevan Jovetić, Marko Janković (84′ Vladimir Jovović) – Fatos Beciraj (90+2′ Elsad Zverotić).

Rumunia: Ciprian Tatarusanu – Romario Benzar, Alin Tosca, Cosmin Moti, Vlad Chiriches – Alexandru Chipciu, Florin Andone (64′ Mihail Baluta) – Alexandru Maxim, Valerica Gaman (81′ Sergiu Hanca), Razvan Marin (64′ Nicolae Stanciu) – Bogdan Stancu.

Żółte kartki: Marko Vesović, Filip Stojković, Fatos Beciraj (Czarnogóra) oraz Cosmin Moti, Alexandru Chipciu (Rumunia).

Sędzia: Craig Thomson (Szkocja).