Kamil Chmielewski

Piłkarze reprezentacji Polski zrehabilitowali się za wysoką porażkę z Danią i pomimo, że przez długi czas nie zachwycali, ostatecznie pewnie pokonali Kazachstan 3:0. Rozłożyliśmy występ naszych kadrowiczów na czynniki pierwsze i przyznaliśmy wybrańcom Adama Nawałki oceny za to spotkanie. Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Oceny Polaków za mecz z Kazachstanem (skala 1-6, podane noty stanowią średnią ocen redaktorów portalu):

Łukasz Fabiański – 3,50 – W przeciwieństwie do meczu w Kopenhadze, tym razem nie miał zbyt dużo pracy. Kiedy już jednak trzeba było interweniować, robił to bardzo dobrze. Był skoncentrowany, zaliczył kilka pewnych wyjść na przedpole.
Łukasz Piszczek – 3,25 – Dobrze wywiązywał się ze swoich zadań defensywnych, choć tym razem nie angażował się w ataku tak często jak nas do tego przyzwyczaił. Niemniej jednak przyzwoity występ.
Kamil Glik – 3,00 – Ciężko ocenić postawę obrońcy Monaco. Strzelił bardzo ważnego gola na 2:0, ale nie ustrzegł się błędów w defensywie. W 16. minucie zbyt krótko zagrał do Fabiańskiego, stwarzając tym samym okazję bramkową Chiżniczence. Kilkakrotnie zbyt łatwo dał się ograć Murtazajewowi.
Michał Pazdan – 3,88 – Po nie najlepszych ostatnich meczach w wykonaniu gracza Legii, tym razem należą mu się duże brawa. Był bardzo pewny w swoich interwencjach, udanie asekurował swoich kolegów z bloku obronnego.
Maciej Rybus – 4,00 – W ostatnim czasie to Artur Jędrzejczyk był pierwszym wyborem Adama Nawałki na lewej obronie, ale dzisiejszym występem Rybus pokazał, że nie można go skreślać. Miał spory udział przy pierwszym golu dla biało-czerwonych, a oprócz tego zanotował sporo dobrych zagrań, zarówno w ataku, jak i w obronie.
Krzysztof Mączyński – 2,75 – Przeciętny mecz pomocnika Legii. Zanotował kilka dobrych powrotów do obrony zakończonych przechwytami, ale nie ustrzegł się też strat i niedokładnych zagrań.
Piotr Zieliński – 3,00 – Podobnie jak w przypadku Kamila Glika, występ gracza Napoli również ciężko ocenić. Pierwsza połowa bardzo słaba w jego wykonaniu – mnóstwo niedokładności. Z czasem się rozkręcał, aż wreszcie zanotował asystę przy bramce na 2:0.
Maciej Makuszewski – 3,63 – Świetnie wszedł w mecz, zaliczając asystę przy trafieniu Milika, otwierającym wynik meczu. W pierwszej połowie był bardzo aktywny, zaliczył dużo udanych zagrań. W drugiej nieco przygasł, aż wreszcie w 65. minucie został zmieniony przez Jakuba Błaszczykowskiego.
Kamil Grosicki – 3,00 – Mankamentem “Grosika” często było dość szybko dopadające go zmęczenie. Tym razem skrzydłowy Hull wytrzymał niemal cały mecz. Był aktywny, ale niewiele z tego wynikało. Lepsze zagrania przeplatał gorszymi.
Arkadiusz Milik – 3,88 – Wyszedł w pierwszym składzie i szybko spłacił kredyt zaufania wobec Adama Nawałki otwierając wynik meczu w 11. minucie. W dalszej części meczu dobrze układała się jego współpraca z Robertem Lewandowskim. Na minus zmarnowana stuprocentowa okazja w 37. minucie po świetnym zagraniu “Lewego”.
Robert Lewandowski – 4,63 – Nasz kapitan zagrał zgodnie z oczekiwaniami. Brał na siebie ciężar rozgrywania akcji, stwarzając sytuacje Milikowi, Grosickiemu czy Błaszczykowskiemu. W 73. minucie sędzia nie uznał jego gola z rzutu wolnego, ale w końcówce meczu “Lewy” pokazał, że jest sprytniejszy od arbitra i naciągnął go na rzut karny, który pewnie wykorzystał.
Jakub Błaszczykowski – 3,88 – Tym razem rozpoczął mecz na ławce, ale dał bardzo dobrą zmianę. Już w swojej pierwszej akcji popisał się ładną klepką z Lewandowskim. Był waleczny i pracowity.
Jan Bednarek, Łukasz Teodorczyk – bez oceny – Grali zbyt krótko, by ich ocenić.