eMŚ: Zwycięstwo Anglików ze Słowakami!

FIFA

W meczu na szczycie grupy F reprezentacja Anglii wygrała 2-1 (1-1) ze Słowacją. Po ośmiu meczach liderami grupy są popularni “Synowie Albionu” z dorobkiem 20 punktów. Tuż za nimi plasuje się ich dzisiejszy rywal z 15 punktami na koncie.

Już w swojej pierwszej akcji Słowacy pokonali bramkarza gospodarzy – Joe Harta. Znakomitą dwójkową akcję Nemeca i Lobotki strzałem z pierwszej piłki wykończył ten drugi. Dla zawodnika Celty Vigo było to pierwsze trafienie w seniorskiej reprezentacji swojego kraju. Po stracie bramki do głosu doszła reprezentacja Anglii, ale nie potrafiła poważnie zagrozić bramce gości. Większość akcji przerywali dobrze dysponowani słowaccy obrońcy. Niemoc gospodarzy została przerwana w 38. minucie, kiedy to z rzutu rożnego dośrodkowywał Rashford a pewnym strzałem golkipera gości pokonał Eric Dier. W 45. minucie przed świetną szansą do objęcia prowadzenia stanęli “Synowie Albionu”, ale po strzale Marcusa Rashforda znakomitą interwencją popisał się Dúbravka. Co się odwlecze to nie uciecze i już po 15. minutach drugiej połowy reprezentacja Anglii wyszła na prowadzenie. Aktywny tego dnia Marcus Rashford strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości. Stracona bramka nie zadziałała motywująco na Słowaków, którzy nie mogli poradzić sobie z dobrze ustawionymi obrońcami gospodarzy. Anglicy do końca meczu kontrolowali wydarzenia na boisku i zasłużenie zgarnęli komplet punktów.

Anglia 2-1 (1-1) Słowacja

Eric Dier 38, Marcus Rashford 59 – Stanislav Lobotka 5

Anglia: Joe Hart – Kyle Walker, Gary Cahill, Phil Jones, Ryan Bertrand – Jordan Henderson, Dele Alli (90, Jake Livermore), Eric Dier – Alex Oxlade-Chamberlain (83, Raheem Sterling), Harry Kane, Marcus Rashford (84, Danny Welbeck).

Słowacja: Martin Dúbravka – Peter Pekarík, Martin Škrtel, Ján Ďurica, Tomáš Hubočan – Vladimír Weiss (68, Albert Rusnák), Milan Škriniar, Marek Hamšík (79, Ondrej Duda), Stanislav Lobotka, Róbert Mak – Adam Nemec (69, Michal Ďuriš).

Żółte kartki: Dier – Škriniar.

Sędziował: Clément Turpin (Francja).