Carles Tusquets: Z ekonomicznego punktu widzenia sprzedałbym Messiego

La Liga

All Football

Carles Tusquets był wczoraj gościem stacji RAC1. Odniósł się on do kilku kontrowersyjnych tematów, które wśród kibiców i mediów nie obejdą się bez komentarza.

Tusquets jest przewodniczącym Komisji Zarządzającej FC Barcelony, który do czasu odbycia się wyborów prezydenckich przejął władzę w klubie (więcej tutaj). Wczoraj wypowiedział się między innymi o sytuacji związanej z Leo Messi, o możliwości powrotu Neymara na Camp Nou, czy chociażby o sytuacji finansowej.

Pensje za styczeń oraz sytuacja finansowa klubu

–  “Piłkarze nie otrzymają wynagrodzenia w przyszłym miesiącu. Dostają pieniądze dwa razy do roku – w styczniu oraz w lipcu. Przełożyliśmy płatność tak jak inne rzeczy na przykład bonusy na trofea.”

–  “Pieniądze za kredy zostaną zwrócone, jednak trzeba poczekać na przychody.”

–  “Obecna sytuacja finansowa klubu jest straszna! Bardzo nas to martwi.”

O wyborach i kandydaturze na prezydenta

–  “Głosowanie odbędzie się w dziesięciu miejscach, więc koszty w stosunku do zeszłych wyborów będą mniejsze. Nie sięgną miliona euro. Komisja Zarządzająca zaciska pasa we wszystkich aspektach.”

–  “Nie wiem na kogo osobiście zagłosuję, ponieważ nie wiem nawet kto dokładnie wystartuje wyborach, ale na pewno nie będę to ja.”

Ostatnie faktury

–  “Przyszły faktury, których nie podpiszemy i przekażemy kolejnemu zarządowi. Nie mogę powiedzieć o co chodzi. Nie są dobrze wypełnione i nie mamy pewności, że są to ceny rynkowe.”

Sytuacja związana z pracami na Camp Nou i powrót kibiców

–  “Stadion dosłownie się zapada i musi zostać naprawiony. Trzeba to zrobić. Kawałki sufitu spadły na niektóre drzwi wejściowe. Nie można dopuścić do tego w dniu głosowania”.

– “Obecne porozumienie pozwala nam zakończyć sezon bez powrotu kibiców na trybuny.”

Messi, Neymar oraz plany sportowe

–  “Z finansowego punktu widzenia dobrze byłoby go sprzedać już ubiegłego lata. Byłoby to rozsądne. Do tego La Liga ma pewne limity płac.”

–  “Można byłoby rozważyć jego przyjście, gdyby był to darmowy transfer. W innym wypadku przyszły zarząd musiałby sprzedać wielu zawodników i zarobione pieniądze przeznaczyć na Neymara.” 

–  “Spotkałem się z Koemanem i Planesem. Jeśli zimą zdołamy kogoś sprzedać, zdołamy również kogoś kupić.”

 

 


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.