Kto przejął pałeczkę po Bartomeu?

Bartomeu

FC Barcelona

Wczoraj do dymisji wraz z zarządem podał się były już prezydent Barcelony, Jose Maria Bartomeu.

Według klubowego statutu władzę przejmuje Komisja Zarządzająca, a na jej czele stanie Carles Tusquets, przewodniczący Komisji Finansowej. Komisja zorganizuje wybory w ciągu 40-90 dni.

Komisja będzie pełnić funkcje rządzące, administracyjne oraz reprezentacyjne. Sama Komisja Zarządzająca musi składać się z przynajmniej siedmiu członków, którzy zostaną wybrani z Komisji Dyscyplinarnej oraz Komisji Finansowej.

Tusques był już wcześniej związany z Barceloną, w wieku 27 lat, za kadencji Josepa Lluisa Nuneza pełnił funkcję pierwszego skarbnika klubu. Według Mundo Deportivo, jest on zmartwiony obecną sytuacją finansową Barcy, która tylko się pogarsza.

Tusquets już w 2018 roku, gdy wykazano zyski po odejściu Neymara stwierdził:

–  Trzeba będzie bardzo ciężko pracować, by wypełnić ten budżet, jest on ryzykowny. Uważamy, że nie uda się to, jeśli nie dojdzie do sprzedaży piłkarzy. Trzeba zaakceptować, że staniemy się też klubem sprzedającym.

Decyzje przewodniczącego Komisji Zarządzającej powinny ograniczyć się tylko i wyłącznie do tych niezbędnych. Jednak podczas ostatniej kampanii wyborczej, Komisja Zarządzająca zatwierdziła dwa transfery w postaci Aleixa Vidala oraz Ardy Turana. Nie wykluczone więc, że i tym razem stanie się coś podobnego.

źródło: FCBarca.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.