Bundesliga: Podział punktów w Lipsku

facebook.com/rbleipzig

W ostatnim sobotnim meczu 4. kolejki niemieckiej Bundesligi piłkarze RB Leipzig i Borussii Mönchengladbach stworzyli naprawdę bardzo interesujące widowisko. Na Red Bull Arenie padł remis 2-2, ale oba zespoły były w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Goście mogli fantastycznie wejść w to spotkanie. Już w 2. minucie stworzyli sobie świetną okazję, którą zmarnował Jonas Hofmann. 25-letni Niemiec mając przed sobą tylko pustą bramkę fatalnie przestrzelił nad bramką. Zemściło się to w 17. minucie. Po dograniu Bernardo sprytnym uderzeniem z prawej nogi wynik spotkania otworzył Timo Werner. W 24. minucie gry Marco Fritz wskazał na jedenasty metr. Arbiter dostrzegł faul Bernardo w polu karnym na Hofmannie. Skutecznym egzekutorem okazał się Thorgan Hazard. Nie zraziło to piłkarzy RB Leipzig. Siedem minut później świetne podanie Naby’ego Keïty wykorzystał Jean-Kévin Augustin. Młody, utalentowany francuski napastnik nie zawiódł w sytuacji jeden na jeden z Yannem Sommerem. Największym zmartwieniem Borussii była liczba niewykorzystanych sytuacji. Tuż przed gwizdkiem na przerwę świetną okazję zmarnował Raffael.

O wiele bardziej skuteczni goście byli w drugiej połowie. W 61. minucie po fatalnym nieporozumieniu Keïty i wprowadzonego z ławki Diego Demme wykorzystał Lars Stindl. Kapitan Borussii popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu, które dało wyrównanie. Chwilę później Timo Wernera uprzedził obrońca gości. Gdyby nie ta interwencja, piłkarz RB z pewnością strzeliłby bramkę. W kolejnych minutach meczu zarysowywała się lekka przewaga Borussii, która wydawała się mieć więcej siły i wigoru od rywali. Piłkarze z Lipska starali się odgryzać rywalom, lecz bez skutku. RB od 83. minuty grali w osłabieniu. Po brutalnym faulu Keïty, który kopnął w twarz Kramera sędzia pokazał Gwinejczykowi czerwoną kartkę.

16 września 2017, 4. kolejka Bundesligi, Red Bull Arena – Lipsk, Frekwencja: 42 558

RB Leipzig – Borussia VfL Mönchengladbach 2:2 (2:1)

Timo Werner 17, Jean-Kévin Augustin 32 – Thorgan Hazard 25 (k), Lars Stindl 61

RB: Péter Gulácsi – Lukas Klostermann, Stefan Ilsanker, Dayot Upamecano, Bernardo – Kevin Kampl (Bruma 76′), Konrad Laimer, Naby Keïta, Emil Forsberg (Yussuf Poulsen 85′) – Jean-Kévin Augustin (Diego Demme 58′), Timo Werner.

Borussia: Yann Sommer – Nico Elvedi, Matthias Ginter, Jannik Vestergaard, Oscar Wendt – Jonas Hofmann (Patrick Herrmann 46′), Christoph Kramer, Denis Zakaria, Thorgan Hazard – Raffael, Lars Stindl.

Żółte kartki: Werner – Stindl.

Czerwona kartka: Naby Keïta.

Sędziował: Marco Fritz.