Zinedine Zidane chce obrońcę RB Lipsk

Zidane

AFP

Zinedine Zidane upatruje w jednym z obrońców RB Lipsk idealnego kandydata do wzmocnienia defensywy “Los Blancos”.

Mowa oczywiście o Dayocie Upamecano. 21-latek gra w niemieckiej ekipie od stycznia 2017 roku i przez ten czas wyrobił sobie markę jednego z największych talentów na świecie na tej pozycji. Nic dziwnego więc, że interesują się nim takie tuzy jak Barcelona, Manchester City, czy właśnie Real Madryt.

“Zizou” szuka stopera z dwóch powodów. Po pierwsze – z klubem prawdopodobnie pożegna się Nacho. Wychowanek Realu zawsze stanowił solidne uzupełnienie kadry, ale ostatnimi czasy nie prezentuje zbyt wysokiej formy, przez co nie dostaje wielu szans na grę. Ponadto, ma już 30. lat i to prawdopodobnie ostatnia okazja, aby na nim zarobić.

Francuski trener jest również niezadowolony z Edera Militao. Od początku nie optował za jego transferem, a sam Brazylijczyk nie pokazał niczego, czym mógłby przekonać do siebie szkoleniowca. Militao nie stanowi żadnej konkurencji dla duetu Varane-Ramos, a właśnie tego chce Zidane – wzmocnienia rywalizacji w obronie, tym bardziej, że Ramos ma 34. wiosny na karku i będzie potrzebował coraz więcej odpoczynku.

Kontrakt Upamecano z RB Lipsk wygasa w przyszłym roku. “Die Roten Bullen” będą skłonni oddać swoją gwiazdę za około 45 milionów euro. Cena może jednak wzrosnąć, jeśli do licytacji dołączą inne ekipy.

źródło: as.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *