Bundesliga: Hoffenheim remisuje w Lipsku

W ostatnim meczu 23. kolejki zmierzyły się ze sobą drużyny RB Lipsk i Hoffenheim. Gospodarze, którzy zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli byli faworytem w tym spotkaniu. Spotkanie po emocjonującej drugiej połowie zakończyło się remisem i obie drużyny dopisały sobie po zasłużonym punkcie.

Pierwsza połowa nie dostarczyła zbyt wielu wrażeń kibicom na Red Bull Arena Lipsk. Zawodnicy obu drużyn grali raczej asekuracyjnie i nie stworzyli sobie prawie żadnych groźnych sytuacji. Mała liczba strzałów na bramkę nie dała bramkarzom szansy na popełnienie błędu. W 22. minucie sensacyjnie na prowadzenie wyszła drużyna Hoffenheim. Po interwencji bramkarza z Lipska, w dobrym miejscu znalazł się Kramaric, który wewnętrzną częścią stopy skierował piłkę do pustej bramki. Do przerwy goście prowadzili 1:0.

W drugiej części spotkania zawodnicy RB Lipsk zdecydowanie przeważali. Nie dopuszczali gości do własnego pola karnego i tworzyli sobie dobre sytuacje do zdobycia bramki. W 54. minucie dobry strzał głową oddał Willi Orban, ale świetną interwencją popisał się bramkarz gości. Mimo że uderzenie było z bardzo bliskiej odległości, goalkeeper zdołał wybić piłkę ze światła bramki. Zmotywowani gospodarze nie odpuszczali i w następnych minutach mieli kolejne sytuacje pod bramką Hoffenheim. Pokonać bramkarza próbowali m.in. Klostermann czy Sabitzer, ale obaj nieskutecznie.

Podopieczni Juliana Negelsmanna odpowiedzieli jednym strzałem, ale wyśmienitym refleksem popisał się Peter Gulacsi i obronił uderzenie pod poprzeczkę. Po wielu próbach, do wyrównania w 89. minucie meczu doprowadził stoper gości Willi Orban, który zamykając akcję na wślizgu, posłał piłkę w prawy dolny róg bramki. W 91. minucie na listę strzelców chciał wpisać się jeszcze Marcel Halstenberg, ale jego mocny i daleki strzał minimalnie minął poprzeczkę.

RB Lipsk – Hoffenheim 1:1 (0:1)

Orban 89′ – Kramaric 23′

RB Lipsk: Gulacsi, Konate, Ilsnaker( 46′ Adams), Orban, Halstenberg, Laimer, Demme(61′ Kampl), Sabitzer, Klostermann, Poulsen, Cunha(75′ Augustin)

Hoffenheim: Baumann, Kaderabek, Kasim, Posch, Schulz, Amiri( 64′ Bicakcic), Grillitsh, Demirbay, Joelinton(82′ Nelson), Belfodil(69′ Szalai), Kramaric