uefa.com

3 kolejka EURO 2016 nie rozpieściła kibiców. Drużyny, które brały udział w grupie A w dwóch meczach zdobyły ledwie jedną bramkę. Jest za to pozytywny akcent w postaci Albanii, która wciąż liczy się w dalszej części turnieju.

Zawodnik dnia

Armando Sadiku – Albańczyk nie miał zbyt dużej konkurencji. Bramka dla drużyny narodowej była historyczna z dwóch powodów:

  1. była to debiutancki gol zarówno dla Albanii jak i Sadiku.
  2. To pierwszy przypadek, kiedy drużyna, któa zajmie 3. miejsce w grupie może awansować do następnej fazy rozgrywek. Jeśli tak się stanie to Sadiku niewątpliwie będzie bohaterem narodowym.

Plus Dnia

Reprezentacja Albanii jako zespół. Konia z rzędem temu, kto przed turniejem typował, że debiutant wyjdzie z grupy. Oczywiście, to nie jest jeszcze pewne, ale fundamenty pod to wyjście zawodnicy Gianniego De Biasi podłożyli. Teraz trzeba czekać na rozstrzygnięcia w pozostałych grupach.

Minusy Dnia

Szwajcaria – Podopieczni Vladimira Petkovicia mocno zawiedli w dzisiejszym spotkaniu. O ile pierwsza połowa była jeszcze dobra w ich wykonaniu o tyle druga była tragiczna. Szwajcarom ewidentnie nie zależało na trzech punktach, bowiem w drugiej połowie nie oddali ani jednego strzału na bramkę rywali, a to dziwne, biorąc pod uwagę, że Francuzi wyszli bez kilku ważnych zawodników.

 

Liczba Dnia

1 – Tyle bramek padło w dwóch meczach grupy A. Tym większe zdziwienie, jeśli zobaczymy która reprezentacja tą bramkę strzeliła. Futbol jednak bywa nieprzewidywalny.

Pytanie Dnia

Czy Albania awansuje do 1/8?

Albania – Sporym zaskoczeniem było to, że Albańczycy w ogóle znaleźli się na francuskim turnieju. A co jeśli nie będą musieli pakować walizek po grupie? Z pewnością Sadiku i spółka do kraju wrócą w glorii i chwale, ale będzie ona jeszcze większa, jeżeli uda im się awansować z trzeciego miejsca. Szanse są, gdyż na sześć drużyn z 3. miejsca awansować mogą cztery ekipy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x