Zarko Udovicić w Lechii Gdańsk

Serbski piłkarz Zarko Udovicić kończy swoją przygodę z Zagłębiem Sosnowiec. Nowym klubem 31-latka będzie Lechia Gdańsk

Adam Banasiak, Ricardinho, Žarko Udovičić / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Działacze Lechii Gdańsk zaczynają zbrojenia przed kolejnym sezonem i grą w eliminacjach europejskich pucharów. Pierwszym transferem zdobywcy Pucharu Polski jest serbski piłkarz Zarko Udovicić, który dołączy do Lechii z Zagłębia Sosnowiec.

Od nowego sezonu w drużynie gdańskiej Lechii występował będzie jeden z najlepszych zawodników zdegradowanego już sosnowieckiego Zagłębia. Serbski skrzydłowy lub obrońca zasili szeregi Lechii na zasadzie wolnego transferu. Działacze klubu znad morza wykorzystali fakt, że wraz z końcem czerwca Udoviciciowi kończyła się umowa z Zagłębiem i był do wzięcia za darmo. 

W tym sezonie Udovicić w barwach najsłabszej drużyny LOTTO Ekstraklasy wyróżnił się nie tylko formą, ale również bardzo dobrymi statystykami. Zdobył w tym sezonie 8 goli i przy tylu samo asystował.

– “Zamiast w pierwszej lidze, grać będę w europejskich pucharach. Bardzo mnie cieszy, że Lechia, zdobywca Pucharu Polski, doceniła moją grę. Poza klubem z Gdańska nie miałem żadnej innej konkretnej oferty. Czeka mnie duże wyzwanie, ale jestem gotowy” – powiedział nowy zawodnik Lechii.

Warto dodać, że Serb nie został powołany do kadry na mecz z Arką, a wcześniej nie było go również w składzie na mecz ze Śląskiem Wrocław.

Z Lechią podpisał dwuletni kontrakt.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi