Zagłębie zgubiło punkty z Górnikiem

Zagłębie Lubin zremisowało u siebie z Górnikiem Zabrze 1:1.

Zagłębie Lubin / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 28. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało u siebie z Górnikiem Zabrze 1:1. Bramki zdobywali dla gospodarzy Pawłowski, dla gości trafił Matras.

To był kolejny mecz Zagłębia Lubin w ciągu kilku dni. W piątek zmierzyli się w Płocku z Wisłą i wygrali 0:1. Dzisiaj przeciwnikiem był Górnik Zabrze, który także w piątek przegrał z Cracovią. Lubinianie wciąż liczą się w walce o grupę mistrzowską. Przed rozpoczęciem meczu poznali wynik z Krakowa. Wynik 2:1 dla Cracovii, z pewnością cieszył gospodarzy, ale do pełnej radości brakowało zwycięstwa, które bardzo przybliżyłoby ich do awansu. W składzie Miedziowych na dzisiejszy mecz pojawił się dawno niewidziany Alan Czerwiński, który wrócił po poważnej kontuzji. Z powodu żółtych kartek zabrakło Kopacza, Balicia i Bohara. Musiał uważać Oko, dostanie kartki oznaczało pauzę z Koroną. Przez wiele minut tego meczu nie mieliśmy sytuacji 100%. Gra była w dużej mierze chaotyczna. Uporządkowanie gry nastąpiło od 60. Minuty. Było widać, że gospodarze szukają zwycięskiej bramki. W 79. minucie goście zdobyli bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzelił Matras. Radość gości nie trwało długo, bo już w 83. minucie zagranie Jagiełły wykorzystał Bartłomiej Pawłowski. Gospodarze próbowali do końca zdobyć bramkę na wagę 3 punktów, ale się już nie udało.