Oko na rodaka: Premierowy gol Mariusza Stępińskiego i samobój Pawła Jaroszyńskiego

hellasverona.it

Niedziela przebiegła pod znakiem gola na wagę remisu Mariusza Stępińskiego z Hellasu Verona, który był jednocześnie jego pierwszym w nowym klubie. Niestety, na drugim poziomie w Italii samobójcze trafienie zanotował Paweł Jaroszyński. Prócz tego, w Turcji asystę zaliczył Bartłomiej Pawłowski, a w drugiej lidze włoskiej Patryk Dziczek.

Mariusz Stępiński w końcu doczekał się swojego pierwszego gola w barwach Hellasu Verona. Czekał na niego aż do 16. kolejki, lecz jego trafienie okazało się bardzo cenne. Hellas w 61. minucie przegrywał już 0:3, lecz zdołał ostatecznie wyciągnąć wynik na remis 3:3, a bramka Polaka była właśnie tą, która zapewniła jego drużynie punkt.

Asystę przy drugim trafieniu dla swojego zespołu zaliczył Bartłomiej Pawłowski, który na boisku pojawił się w 63. minucie. Gazişehir Gaziantep FK, w którym Pawłowski występuje wraz z Pawłem Olkowskim, wygrał ostatecznie 3:0 z Konyasporem.

Kluczowe podanie zaliczył także wracający do regularnej gry Patryk Dziczek. Jego Salernitana zdołała odrobić straty w meczu z Crotone, a młodzieżowy reprezentant Polski asystował przy drugim trafieniu dla swojego zespołu autorstwa Cedrica Gondo. W tym spotkaniu wszystko zmieniało się jednak jak w kalejdoskopie. W 86. minucie do własnej bramki futbolówkę skierował Paweł Jaroszyński. Na tym nie koniec – w doliczonym czasie gry Salernitanie zwycięstwo zapewnił Cedric Gondo.

Podsumowanie występów polskich zawodników

Bułgaria

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecze ze Sławiją Sofia.

Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu ze Sławiją Sofia.

Chorwacja

Krystian Nowak (NK Slaven Koprivnica – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 89. minucie przegranego 2:3 ligowego meczu z NK Osijek.

Cyprą

Patryk Procek (AÉL Limassol – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z Énossis Néon Paralimníou.

Mateusz Szczepaniak (Énossis Néon Paralimníou – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 65. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z AÉL-em Limassol.

Dania

Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF – Ekstraklasa) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Hobro IK.

Francja

Marcin Bułka (Paris Saint-Germain – Ligue 1) – poza kadrą meczową na wygrany 4:0 ligowy mecz z Saint-Étienne.

Grecja

Sebastian Chruściel (Paniónios GSS – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrayn 1:2 ligowy mecz z Vólos NPS.

Karol Świderski (PAÓK – Ekstraklasa) – 62 minuty w wygranym 3:0 ligowym meczu z Panetolikosem.

Hiszpania

Grzegorz Kleemann (Yeclano Deportivo – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Realem Murcią.

Krzysztof Sendorek (CD Izarra – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Burgos.

Niemcy

David Blacha (VfL Osnabrück – 2. Bundesliga) – 90 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z Dynamem Drezno.

Portugalia

Tomasz Kucz (Vitória SC Guimarães – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Gil Vicente FC.

Rumunia

Łukasz Gikiewicz (FCSB Bukareszt – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Viitorulem Constanța.

Turcja

Paweł Olkowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 84. minucie wygranego 3:0 ligowego meczu z Kayserisporem

Bartłomiej Pawłowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 63. minucie wygranego 3:0 ligowego meczu z Kayserisporem i zaliczył asystę.

Ukraina

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 59. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Desną Czernichów.

Włochy

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z AS Roma.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC – Serie A) – z powodu pauzy za czerwoną kartkę poza kadrą meczową na zremisowany 3:3 ligowy mecz z Torino.

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Interem.

Krzysztof Piątek (AC Milan – Serie A) – 78 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Sassuolo.

Arkadiusz Reca (SPAL 2013 – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z AS Roma.

Bartosz Salamon (SPAL 2013 – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:3 z AS Roma.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Atalantą.

Mariusz Stępiński (Hellas Verona FC – Serie A) – strzelił gola w zremisowanym 3:3 ligowym meczu z Torino. Wszedł na boisko w przerwie.

Wojciech Szczęsny (Juventus – Serie A) – z powodu urazu barku poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Udinese.

Łukasz Teodorczyk (Udinese – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:3 z Juventusem.

Szymon Żurkowski (ACF Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Interem.

Patryk Dziczek (US Salernitana 1919 – Serie B) – 90 minut i asysta w wygranym 3:2 ligowym meczu z Crotone.

Paweł Jaroszyński (US Salernitana 1919 – Serie B) – samobójcza bramka i żółta kartka w wygranym 3:2 ligowym meczu z Crotone. Zagrał cały mecz.

Jan Jurczak (Pordenone Calcio – Serie B) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Cosenzą.

Tomasz Kupisz (SSC Bari – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:0 z Casertaną.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Catanią.

Davide Mastaj (Carpi FC 1909 – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Sambenedettese.