PKO BP Ekstraklasa: Radomiak przełamuje się pokonując Stal

PKO BP Ekstraklasa (Twitter)

Radomiak Radom przełamał się i pokonał Stal Mielec 2:1 na zakończenie 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Prowadzenie gospodarzom strzałem głową zapewnił Vušković, wyrównał wynik meczu Mateusz Matras, ale dwie minuty później Leonardo Rocha zdobył decydującą bramkę.

Pierwsza połowa tego spotkanie to była zdecydowanie najlepsza połowa Radomiaka w tym roku i najgorsza Stali. Gospodarze stworzyli sobie przynajmniej trzy stuprocentowe okazje, ale zdobyli tylko jedną bramkę. W 17. minucie Abramowicz wrzucił piłkę z rzutu z autu na wysokości pola karnego a najwyżej w polu karnym wyskoczył Vušković i głową umieścił piłkę w siatce. Gospodarze najlepszą możliwą szansę na podwyższenie prowadzenia mieli w 37. minucie. Po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny po zagraniu ręką Krystiana Getingera. Strzał Leonadro Rochy z 11-metrów zatrzymał jednak Mateusz Kochalski, który udowodnił że jest aktualnie najlepszym bramkarzem w polskiej lidze. Bezpośrednio po tym rzucie karnym, był rzut rożny. Znów blisko bramki był Luka Vušković, który trafił w poprzeczkę. W pierwszych 45 minutach Radomiak oddał 16 strzałów, w tym 6 celnych a Stal zero.

W przerwie Kamil Kiereś zdecydował się na aż trzy zmiany. Na boisko weszli Hinokio, Gerstenstein i debiutant Ion Gheorge. Sensacyjnie dla wszystkich Stal wyrównała w 62. minucie. Po wybitym dośrodkowaniu zza pola karnego uderzył Łukasz Gerstenstein, piłka trafiłą w nogę Mateusza Matrasa i zmyliła rzucającego się w bok Filipa Majchrowicza. Remis trwał jednak bardzo krótko. Po trzech minutach Radomiak znów prowadził. Luís Machado wrzucił z prawej strony wysoką piłkę, a głową Mateusza Kochalskiego pokonał Leonardo Rocha. W ten sposób Radomiak wygrał pierwszy raz w 2024 roku, Stal z kolei po raz pierwszy przegrała.

04.03.2024 r., Radomskie Centrum Sportu, 23. kolejka PKO BP Ekstraklasy

Radomiak Radom – PGE FKS Stal Mielec 2:1 (1:0)
Vušković 17′, Rocha 66′ – Matras 63′

Radomiak Radom: Majchrowicz – Grzesik, Rossi (C), Vušković, D. Abramowicz – Novaes Palhares, Donis – L. Semedo (69. V. Dias), Wolski (69. Jardel), Machado (80. Okoniewski) – Rocha (84. Jordão)

Stal Mielec: Kochalski – Ehmann, Matras, Esselink – Jaunzems (46. Gerstenstein), Wlazło, Guillaumier (46. Gheorghe), Getinger (C) – Domański (88. M. Stępień), Strzałek (46. Hinokio) – Meriluoto (75. Wolsztyński)

Kartki: Grzesik, Jordão – Ehmann, Guillaumier

Sędzia: Jarosław Przybył

Widzów: 7.070