facebook.com/rbleipzig

W jednym z najciekawszych spotkań 21. kolejki niemieckiej Bundesligi RB Leipzig wygrał 1:0 z Borussią Mönchengladbach. Gola na wagę trzech punktów zdobył debiutujący w nowym zespole 20-letni Ademola Lookman.

Bez wątpienia ten mecz zapowiadał się bardzo ciekawie. Wskazanie faworyta było ciężkim zadaniem. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Ich forma w nowym roku jednak nie zachwyca – Borussia zdobyła trzy punkty, a zespół z Lipska cztery oczka. Borussia i RB Leipzig chcą włączyć się w walkę o europejskie puchary. W pierwszej połowie piłkarze nie zawiedli. Na boisku sporo się działo, było dużo walki i zaangażowania. Szukając aspektu o który można się doczepić, to brak bramek. Warto też zauważyć dobry pressing w wykonaniu gości, z którym często zawodnicy Borussii sobie nie radzili. Gra długą piłką nie bardzo wychodziła gospodarzom. Piłkarzom brakowało jednak jakości w ofensywie, przez co do przerwy czuliśmy lekki niedosyt spowodowany bezbramkowym remisem.

Kiedy już Borussia stworzyła sobie bardzo dobrą okazję do strzelenia bramki, to koncertowo ją zmarnowała. Świetnego podania, dzięki któremu znalazł się tuż przed Peterem Gulácsim nie wykorzystał Patrick Hermann. Niemiec trafił wprost w interweniującego 27-letniego Węgra. Chwile później dobijać próbował Lars Stindl, lecz defensywa RB dała sobie radę z tą próbą. Parę minut później w podobnej sytuacji swój zespół uratował Willi Orban, który w ostatniej chwili umiejętnie zablokował strzał. Goście nie chcieli być gorsi. Zagroził głównie Marcel Sabitzer. Austriacki skrzydłowy popisał się świetnym, technicznym uderzeniem z dystansu, lecz jeszcze lepiej między słupkami spisał się Tobias Sippel, który odbił zmierzającą do bramki futbolówkę. Ten sam zawodnik w 74. minucie meczu mógł zaliczyć asystę przy trafieniu otwierającym wynik spotkania. 23-latek dośrodkował wprost na kolano wbiegającego Brumy. Portugalczyk w tej sytuacji nie był w stanie czysto uderzyć piłki, przez co przeleciała ona nad bramką. To nie był jednak koniec pojedynku Sabitzer – Sippel. Sabitzer próbował pokonać bramkarza z rzutu wolnego, lecz 29-letni bramkarz dzisiaj bronił wszystko. Lipsk dopiął swego w samej końcówce spotkania. Zasłużone trzy punkty dał wprowadzony z ławki 20-letni sprowadzony z młodzieżowego zespołu Evertonu Ademola Lookman.

3 lutego 2018, 21. kolejka niemieckiej Bundesligi, Mönchengladbach (Borussia-Park)

Borussia VfL Mönchengladbach – RB Leipzig 0:1 (0:0)

Ademola Lookman 89

Borussia: Tobias Sippel – Nico Elvedi, Matthias Ginter, Jannik Vestergaard, Tony Jantschke – Patrick Hermann (Mickaël Cuisance 58′), Christopher Kramer, Denis Zakaria, Vincenzo Grifo – Thorgan Hazard, Lars Stindl.

RB: Peter Gulácsi – Konrad Laimer, Dayotchanculle Upamecano, Willi Orban, Lukas Klostermann – Kevin Kampl, Diego Demme (Stefan Ilsanker 90′), Naby Keïta – Marcel Sabitzer, Timo Werner, Bruma (Ademola Lookman 78′).

Żółte kartki: Stindl, Jantscke – Sabitzer, Laimer.

Sędzia: Tobias Stieler.