Wyroki za korupcję! Jedenastu byłych piłkarzy GKS-u Bełchatów skazanych

Wikimedia

Proces w sprawie korupcji w GKS-ie Bełchatów został zakończony. Jedenastu byłych piłkarzy tego klubu zostało uznanych za winnych udziału w procederze korupcyjnym. Zawodnicy otrzymali kary pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz wysokie grzywny. 

Korupcja w GKS-ie Bełchatów dotyczy łapówek dla sędziów w rundzie wiosennej sezonu 2003/04 oraz całym sezonie 2004/05. Prokuratura oskarżyła piłkarzy GKS-u o ustawienie bądź próbę ustawienia 33 spotkań rozgrywek drugiej ligi (odpowiednik dzisiejszej I ligi). Akt oskarżenia przeciwko byłym piłkarzom GKS-u Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu skierowała do sądu w Bełchatowie we wrześniu 2014 roku.

Oskarżony zostało w sumie trzynastu piłkarzy, a jedenastu z nich otrzymało wyroki skazujące, w tym reprezentanci Polski. Serwis belchatow.naszemiasto.pl podaje do wiadomości publicznej wyrok, w którym sąd uznał za winnych korupcji i skazał piłkarzy: Roberta K. na rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz oraz grzywnę 36 tys. zł, Dariusza P. na rok i osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę 44 tys. zł, Radosława M. na rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę 36 tys. zł, Łukasza G. na rok i osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę 44 tys, zł, Rafała B. na rok i osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę 44 tys. zł, Janusza D. na rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę 36 tys. zł., Marcina Ch. na rok i trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę 32 tys. zł, Sławomira K. na jedenaście miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz grzywnę 10 tys. zł oraz Krzysztofa P., Artura K i Roberta G. na dziewięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata oraz grzywnę 10 tys. zł. Piłkarze będą też musieli pokryć koszty procesu. Sąd Rejonowy w Bełchatowie natomiast uniewinnił dwóch piłkarzy: Piotra G. i Grzegorza F.

Sąd wskazał na świadomość piłkarzy biorących udział w korupcji, robili to oni dobrowolnie. Wyrok nie jest prawomocny.

 

źródło: belchatow.naszemiasto.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.