Oficjalnie: Arka Gdynia ma nowego bramkarza


Arka Gdynia pozyskała nowego bramkarza. Szeregi pierwszoligowca zasilił Leonid Otczenaszenko.

Leonid Otczenaszenko dołączył do Arki Gdynia na zasadzie wolnego transferu. Wcześniej przez rok występował w GKS-ie Bełchatów, który w lutym 2022 roku ogłosił upadłość, a piłkarz otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. 23-latek związał się z Arką półroczną umową.

To reakcja władz klubu na absencję dwóch bramkarzy – Daniela Kajzera i Dariusza Szczerbala. Pierwszy doznał poważnej kontuzji kolana, która wyklucza go z gry na kilka tygodni. Drugi nabawił się urazu w trakcie wtorkowego treningu i nie wiadomo, kiedy znów będzie gotowy do gry.

– Nasza sytuacja na pozycji bramkarza jest wyjątkowa. W związku z urazem Daniela Kajzera oraz wtorkową kontuzją Darka Szczerbala uznaliśmy, że uzupełnienie kadry o jeszcze jednego bramkarza jest konieczne – mówi prezes Arki Michał Kołakowski.

Arka po 24. kolejkach zajmuje 5. miejsce w stawce. Drużyna Ryszarda Tarasiewicza traci cztery “oczka” do miejsca gwarantującego bezpośredni awans do PKO BP Ekstraklasy.

W następnej serii gier Żółto-niebiescy zagrają u siebie ze Skrą Częstochowa, Początek meczu w niedzielę (03.04) o godzinie 18:00.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.