W swoim przedostatnim meczu podczas eliminacji do Mistrzostw Europy we Francji reprezentacja Włoch pokonała Azerbejdżan 3:1 po bramkach Edera, El-Shaarawy’ego i Darmiana. Honorowe trafienie dla Azerów zdobył Nazarov.

Włosi objęli prowadzenie w 11. minucie, kiedy to Eder po wspaniałym podaniu od Verrattiego pokonał bramkarza gospodarzy. Rywale odpowiedzieli 20 minut później, gdy Nazarov wykorzystał błąd defensywy “Squadra Azzurra” i wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Buffona. Radość Azerów nie trwała jednak długo, ponieważ na 2 minuty przed końcem I połowy powracający do kadry El Shaarawy po pięknej zespołowej akcji zespołu wbił piłkę do bramki Agayeva i goście na przerwę schodzili z 1-bramkowym prowadzeniem

W drugiej części spotkania podopieczni Antonio Conte dobili rywala strzelając, wydaje się najładniejszego gola w tym meczu. Z okolic 25. metra Matteo Darmian mocnym strzałem wyprowadził swoją kadrę na dwubramkowe prowadzenie i do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Włosi zapewnili sobie awans na EURO 2016 we Francji, a także nadal pozostają na 1 miejscu w tabeli grupy H  z 21. punktami na koncie, zaś Azerbejdżan plasuje się na 5. lokacie, lecz o awansie już dawno zapomniał.

Azerbejdżan 1-3 Włochy, 10.10.2015 r., Bakcell Arena.

0:1, Eder (11′)

1:1, Nazarov (31′)

1:2, El Shaarawy (43′)

1:3, Darmian (65′)