thesun.co.uk

Reprezentacja Holandii pokonała Kazachstan w meczu rozgrywanym w Astanie. Teraz “Pomarańczowi” muszą liczyć na korzystne rezultaty pozostałych spotkań w ich grupie.

W pierwszym kwadransie meczu przewagę posiadali Holendrzy, ale strzały El Ghaziego i Sneijdera nie były na tyle groźne, aby zmienić wynik spotkania. W 28. minucie Memphis Depay znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kazachstanu, ale zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Pokatilov.

Wynik meczu w 33. minucie otworzył Wijnaldum, który wykorzystał bierną postawę defensorów gospodarzy i płaskim uderzeniem zdobył bramkę. Przez pozostałą część pierwszej połowy zawodnicy gości kontrolowali tempo meczu, ale nie mieli więcej okazji na podwyższenie prowadzenia.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej gry Holendrów, którzy w 50. minucie prowadzili już 2:0. Huntelaar podał piłkę do Sneijdera, który mocnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach “Pomarańczowi” długo rozgrywali piłkę, ale nie zdobyli już więcej goli. Z kolei Kazachowie starali się do samego końca meczu i w piątej minucie doliczonego czasu gry do siatki trafił Kuat.

Astana, 9.10.2015, godz. 18:00
Kazachstan – Holandia 1:2
1:0 – Wijnaldum 33′
2:0 – Sneijder 50′
2:1 – Kuat 90+5′

Żółte kartki: Logvinenko (Kazachstan) oraz Blind, Bruma, El Ghazi (Holandia)

Kazachstan: Pokatilov – Engel, Maliy, Smakov, Logvinenko – Suyumbayev, Konysbayev, Kuat, Islamkhan (Geteriyev 16′), Dosmagambetov ( Nurgaliyev 81′) – Schetkin (Khizhnichenko 64′)

Holandia: Krul (Zoet 80′) – Tete, Bruma, van Dijk, Riedewald – Wijnaldum, Blind, Sneijder (Afellay 80′) – El Ghazi, Huntelaar (Van Persie 87′), Depay